2016 Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

2016 kıvırcık saç modelleri oldukça ilgi gören saç modellerinden birisi. Her ne kadar kıvırcık saçlarda uzun stilin2016 Kıvırcık Kısa Saç Modelleri
daha kullanışlı olduğu düşünülse de kısa ve kıvırcık saçlar da hayli ilgi görmektedir. Kesimi, yüzle uyumlu yapıldığı takdirde kısa kıvırcık saçların da kullanışlı olabileceği bir gerçek. Saçları olabildiğince hacimli ve gür gösteren kısa kesilmiş kıvırcık saçlar, çevrelediği yüze sempatik ve enerjik de bir hava katıyor. Özellikle küt, kare ve bob kesimle son derece güzel duran kıvırcık kısa saç modelleri 2016 yılında da sevilerek kullanılıyor.

Sadece küt kesimde değil, yanlar ve arka, özellikle ense kısmının oldukça kısa kesildiği, üst kısımların ise uzun bırakıldığı kesimde de son derece güzel duran kısa kıvırcık saçlar; enerjik, uçarı ve ele avuca sığmaz haşarı çocuk ifadesini asla kaybetmiyor. 

Kıvırcık kısa saç modelleri bayan erkek herkese yakışan sevimli ve sıra dışı bir stil. Oysa çoğu kez kıvırcık saçlı kadınlar, saç yapılarından dolayı kendilerini şanssız hisseder ve düz saçlı olma hayali kurarlar. Tam tersi durum da düz saçlı kadınlar için geçerlidir. Onlarda da kıvırcık saçlara karşı bir sempati vardır. Kıvırcık saçlar hemen her yerde dikkat çeker ve sempati uyandırır. İster uzun kesilsin isterse kısa, kıvırcık saçların kendine has cazibesi ve büyüsü bir başkadır.

Kıvırcık Kısa Saç Kesim Modelleri

Kıvırcık saçların bakımı sanıldığı kadar zor değildir. Nemli olması ve yeterli yumuşaklığa sahip olması dışında ekstra alaka istemez. Şekle kolay girer. Saçları daha da hacimli gösterir. Hem gündelik kıyafetlerle hem de abiye seçimlerle rahatlıkla kullanılabilen kıvırcık kısa saçlar, tüm bakışların  odak noktası olunmasını sağlar.

Kıvırcık kısa kesim modelleri içinde yine küt kesimler, yine bob modeller sayılabilir ki kısa ve kıvırcık saçlarda da son derece tarz bir görüntü elde etmek  mümkündür.

Saçın dokusu ve yüz şekli, saç kesiminde en önemli iki kriterden sayılabilir. Oval yüzlerle kısa kıvırcık saçlar son derece güzel uyum sağlar. Yuvarlak yahut kalp şeklindeki yüzlerde ise yanlardan sarkıtılan lüleler de yüze hoş bir ifade verir. Uzun yüzlerde ise çeneye kadar inen buklelerle bir sınır ve çerçeve oluşturmak ve yüzü normal ebatlarda göstermek olanaklıdır. Kıvırcık kısa saç kesimi tek bir konuda dezavantaj olabilir o da elektriklenme ve tiftikli görüntü problemi olabilir. Bunun için de yatıştırıcı kremler yahut yumuşak dokulu jöle ve şekillendirici köpük gibi malzemelerden faydalanılabilir.

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir