2016 Saç Renkleri

2016 saç renkleri birkaç yıl öncesinin moda renk skalasından aldığı bayrağı taşımaya devam ettiği gibi, ara tonlar ve çarpıcı karışımlarla kendine has yeni bir stili de görücüye çıkarıyor. Saç rengi seçerken moda olan akımları takip etmek kadar, göz rengi ve tenle uyumlu renkleri tercih etmek de önemlidir. Göz rengi ile uyumlu saç renkleri tercih edildiğinde gözlerin renginin ön plana çıkması sağlanmış olur. Sözgelimi tütün, kestane gibi parlak kahverengi tonlarına sahip gözler; yine parlak kahve, açık bakır kahve, sıcak çikolata gibi saç rengi tonlarıyla iyice ortaya çıkıp daha berrak ve net bir görünüm kazanacaktır.

2016 Saç Renkleri2016 saç renkleri içinde geçen sene de çok popüler olan bal köpüğü, çikolata kahve tonları, karamel, küllü kumral, bakır kızıl, koyu kahve ve mavi siyah tonları yer alıyor.

Saç modasında renkler ve kesimler her sene kendini yenilediği gibi, birkaç sene arayla kendini tekrar da edebilir. Beş-altı sene önce moda olmuş ve çok kullanılmış renkler, beş-altı sene sonra yeniden trend olabilir. Moda asla ölmez, kaybolmaz, yok olmaz. Belirli aralıklarla yeniden doğar ve popüler olur.

İşte 2016 saç renkleri dendiğinde, geçmişten gelen, küllerinden doğan ve birkaç yeni eklenti ve ara tonla bambaşka kimlikler kazanan saç renkleri… 

Bal köpüğü tonları neredeyse iki üç senede bir yeniden gündeme gelen ve kadınların gözde rengi olan bir seçenek. Bal köpüğü ve bal rengi tonları ana renk olarak kullanıldığı gibi, daha koyu zeminler üzerine balyaj şeklinde de uygulanabiliyor. Her yaş grubundaki kadına yakışan nitelikte bir renk olan bal köpüğü, sarı saçtan vazgeçemeyen ama koyu renge de dönüş yapmak istemeyen kadınların ilk tercihlerinden birisi. Uzun saçta da kısa saçta da son derece ışıltılı ve iyi duran bal köpüğü 2016 yılında da çok tercih edilen bir renk oldu ve olmaya da devam ediyor.

 Çikolata kahve saç rengi geçen senelerden beri irtifa kaybetmeyen, 2016 yılında da liste başındaki yerini korudu. Açık tende de koyu tende de çok iyi taşınabilen çikolata kahve, yoğun pigmentli yapısı ve sıcak ışıltısıyla çehreye enerji ve renk de veriyor. Çok sık makyaj yapmaktan hoşlanmayan kadınlar sağlıklı bir ten görünümü için çikolata kahve tonlarını severek kullanıyor.

Trend Saç Renkleri

Karamel saç rengi de uzun yıllar nerdeyse üst üste ve her sene trend olan, gündemden uzaklaşmayan ve özellikle genç hanımların daha sık tercih ettiği bir renk. Esmer tenli kadınların da rahatlıkla tercihe dip kullanabildiği bir renk olan karamel,  açık tenli kadılarda da oldukça gösterişli duruyor. Özellikle koyu karamel tonları saçlara ışıltılı ve parlak, tene ise canlı bir efekt katar. Üstelik renk skalasında oldukça geniş bir dilimi bulunan karamel rengin birbirinden farklı pek çok tonu da mevcut. İster ana renk olarak, ister ara ton ve gölge, balyaj olarak kullanılsın, karamel saç rengi kolay kolay tedavülden kalkacak bir renk olarak gözükmüyor.

Bakır kızıl saç rengi uzun yıllardır gözde duruşunu kaybetmemiş ama daha çok açık tenli kadınlar tarafından daha iyi taşındığı için esmer tenlilerin pek tercih etmemesi gereken iddialı ve çarpıcı bir renk ve 2016 yılında da çok sık kullanılıyor. Diğer renklere göre daha çabuk fark edilen bir renk olan bakır kızılı tonları açık tenli kadınların rahatlıkla yaptırabilecekleri iddialı bir renk tonu.

Mavi siyah saç rengi belki de tüm saç renkleri içinde kullanımı cesaret isteyen, çok iddialı ve boyatmadan önce bir kez daha titizlikle düşünülmesi gereken bir renk. Zira renk skalasındaki en dominant renk olan mavi siyah, başka renge dönüş yapılmak istendiğinde renk açıcılarla kusturulmadan saçtan arındırılamıyor. Bu sebeple eğer uzun yıllar kullanılacaksa tercih edilmesi daha doğru olan mavi siyah, özellikle beyaz tenli kadınlarda çok daha güzel ve çekici duruyor. Koyu tenli kadınların uzak durması gereken bir renk olan siyah, yüz hatlarını sertleştirdiği için bir parça da riskli. Ama yine de yakıştığı tende son derece göz alıcı duran mavi siyah renk, 2016’nın renk tercihi listesindeki yerini de koruyor.

Küllü kumral saç rengi de geçen yıllarda olduğu gibi 2016’da kuaförlerden en çok istenen renklerden birisi. Çok tercih ediliyor zira hemen her tene uyum sağlayan bir yapısı ve duruşu var. Açık tenli kadınların mutlaka makyajla desteklemesi gereken küllü kumral saç rengi, kumral ve koyu tenli kadınların makyajsız da kullanabileceği bir renktir. Küllü kumral renge ulaşmak biraz zor olduğundan ilk boyamada mutlaka iyi bir kuaförden yardım almak gerekebilir. İlk boyamada her zaman istenilen tona ulaşmak mümkün olmayabilir bu sebeple ikinci hatta belki üçüncü boyamada istenilen ton elde edilir.

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir