Abiye Kısa Saç Modelleri

Özel günlerde her kadın güzel hissetmek ister. Bunun için abiyelerinden ayakkabılarına, takılarından saçlarına kadar her şey uyumlu olsun isterler. Böyle günlerde çoğu kadını korkutan şey saçlarının kısa olmasıdır.

Gösterişli veya şık saçların sadece uzun saçlarla yapılabildiğini düşünen pek çok kadın bulunmaktadır. Ancak kısa saç abiye modelleri ile uydurulabildiğinde ortaya çıkan görüntü herkesi hoşuna gider.

Kısa saçlar için abiye saç modellerinin başında maşalı saç modelleri gelmektedir. Saçlarınız omzunuzun üzerinde olsa bile saçlarınıza maşa yapabilirsiniz. Maşa saçı şık göstermede bir numaralı yardımcınızdır. Geriye doğru oluşan dalgalar, yüzünüzü açığa çıkararak şık bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Kısa saç ile topuz yapmak her kadına inanılmaz gelebilir. Çok büyük topuzlar yapmak elbette mümkün değildir ancak küçük ve şık topuzlar yapılabilir. Bu topuz modellerinde saçı şık gösterecek olan şey saçın ön kısmının kabartılmasıdır.

Ön kısım kabartıldığında, arka taraftaki saçlar belli belirsiz bir topuz haline getirilir var şık saçlar elde edilir. Kısa saç ile topuz modellerinin diğer gözde olanı ise saçınızı tamamen arkaya yatırarak ıslak bir görünüm ile topuz yapmaktır. Sizi oldukça seksi gösterecek olan bu saç modelini boyundan bağlamalı olan elbiselerle tercih edebilirsiniz.

Her saçın kurtarıcısı olan örgü modelleri ile şık saçlar elde etmek mümkündür. Uzun saçı da kısa saçı da kurtaran örgü modelleri, seçeceğiniz model ile sizi sevimli de gösterebilir. Asi de gösterebilir. Şık da gösterebilir. Abiyenizi şıklığını arttıracak bir model istiyorsanız saçın ön kısmının taç gibi örüldüğü modelleri çok seveceksiniz. Bu saç modeli yüzünüzü apaçık bir şekilde ortaya çıkaracak, yapacağınız iyi bir makyaj ile bütünlük sağlayacaksınız.

Kısa bir saçı şık bir hale getirme hilelerinden bir tanesi de saç aksesuarlarıdır. Şık saç aksesuarları seçtiğiniz ve bunu abiyeniz ile uydurduğunuz sürecek şık görünebilirsiniz. Bu saç aksesuarlarınızı maşalı saçınıza veya topuz modellerinize rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Özellikle zincir şeklindeki aksesuarları zarif görünen elbiselere eklemek, uzun saçın bile tercih edebileceği bir şeydir.  Aksesuarlar sayesinde kısa saç modelleri abiye ile uyumlu hale gelmiş olur.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir