Açık Kısa Saç Modelleri

Kısa saç ile uzun saçın birbirinden çok farklı duruşlara sahiptir. Uzun saça sahip olan kadınların kendilerine has albenileri varken kısa saça sahip kadınların kendilerine has bir duruşları vardır. Kısa saçın kesimine göre kendilerine has bir havaya sahip olurlar. Bu nedenle kısa saça sahip kadınlara açık saç modelleri daha çok yakışmaktadır.

Kısa açık saç modelleri, günlük hayatta da özel günlerde de kullanılabilecek saç modelleridir. Bunun nedeni havalı duruşlu olmalarıdır. Kısa saça en çok yakışan modeller düzleştirici veya fön ile saçın düzeleştirildiği modellerdir. Kısa saça düzlük çok yakışır.

İyi bir kesimi varsa oldukça tok bir görüntü yaratır. Hem okula giderken hem toplantı da hem de özel gecelerde kullanılabilir. Çeşitli saç aksesuarları ile özelleştirilebilir. Küçük örgüler ile yüz açılabilir ve bohem bir görüntü elde edilebilir.

Dağınık açık kısa saç modelleri kısa saçın bütün havasını kullanabildiğiniz saç modellerdir. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saça sahip kadınlar, saçlarına hacim vermelilerdir. Saçın belirli bir şekli olduğunda bu duruş daha da hava vermektedir. Saçlarınız dalgalı veya kıvırcık değil ise maşa veya bigudi kullanarak saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra pek çok doğal ve kolay yöntemle de saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. İnternette bunların da pek çok anlatımı bulunmaktadır. Kısacası saçlarınızı açık kullanabilmeniz için onlara iyi bir şekil vermeniz gerekir.

Eğer saçlarınıza şekil verecek vaktiniz yoksa ancak saçlarınızı açık kullanmak istiyorsanız, saçınızın hoş görünmeyen yerleri örterek saçlarınızı açık kullanabilirsiniz.

Bunun en popüler örneği yarım topuz saç modelidir. Yarım topuz saç modelleri pek çok kadın için kurtarıcıdır. Saçın üst kısımları genellikle daha bozuk olur. Bu bozukluk bir topuz altına rahatlıkla gizlenebilir ve harika bir görüntü elde edilebilir.

Kısa saçlar için açık saç modellerinin kurtarıcısı birkaç örgü modelidir. Örgü modelleri saçınızın rahatsız olduğunuz kısmını örtebilir. Hollanda örgüsü gibi örgüler bu işlemi saçınıza hacim vererek gerçekleştirebilir. Bu nedenle saçlarını açık kullanmayı seven kadınlara birkaç saç örgüsü çeşidi öğrenmesi tavsiye edilen bir şeydir.

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir