Bayan Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modası

Bu sezon oldukça radikal değişimler ile karşı karşıyayız. Nihayet her sezon trend olan uzun saç modası geri de kaldı. Hatta uzun saçın demode olduğunu bile söyleyebiliriz. Kısa saç modası yavaş yavaş bob ve lob kesimlerin ardından bize göz kırptı. Ve yüz güzelliğini ortaya çıkardığı için kısa saç modası bayanlar arasında oldukça sevildi.

Bayan kısa saç modelleri  oldukça çeşitli ve herkesin yüzüne gidecek bir kısa saç modeli bulmak mümkün. Bunun yanı sıra modern kısa saç modelleri ile oldukça şık bir görüntü yakalamanız da mümkün kılınmaktadır. Bayanların en çok tercih ettiği kısa saç modelleri  ise aşağıda ki gibi olmaktadır.

 Önü uzun arkası kısa saç modelleri

Bayanların en çok tercih ettiği kısa saç modeli bu olmaktadır. Fakat bu model bu sezon tek düzelikten çıkmış, çılgın ve modern modeller ile harmanlanmış olmaktadır. Her bayan dilediği ölçüde bu modeli uygulatabilir. Bunun yanı sıra daha değişik bir hava yakalamak için aşağıda ki modeller ile harmanlayarak kullanabilirsiniz;

 

– Ense meydanda olacak şekilde kısa kesilir ve ön taraf çene hizasında perçemler ile hareketlendirilir.

– Dilerseniz ensenizi kazıta bilir, birden farklı modeli tek bir model de toplayabilirsiniz.

– Hatta açıkta kalan ense bölgesini kazıtarak farklı şekiller çizdiren veya bu bölgeyi boyayan bayanlarımız da mevcuttur. Oldukça iddialı ve dikkat çekici durmaktadır.

 Tek tarafı kısa saç modelleri

Burada kast ettiğimiz saçımızın tek tarafını kısacık keserek ya da kazıtarak elde ettiğimiz modellerdir. Bu modellerde saç yandan ayrılır ve diğer tarafa doğru atılarak kazıtılan bölge vurgulanır. Yan tarafta kalan saç ise yine arkadan öne doğru açılı bir şekilde kesilir. Bu modelin bir diğer avantajı ise, saçınızı ortadan ayırdığınız da kazıttığınız bölgeyi gizleyebiliyor oluşunuzdur.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir