Bob Saç Kesimi

Modern saç kesim modellerinden en trend olan bob saç kesimi, ünlü dünyasında en çok tercih edilen saç kesim modellerinden biridir. Bir anda parlayan saç kesimi, pek çok kişinin dikkatini çekmiş ve saçını bu şekilde kestiren pek çok isme de yakışmıştır.

Bob Saç Kesimi Videosu

Bob kesimi, kısa saçın kadınsılığı destekleyebildiğinin en büyük kanıtıdır. Kadınlara kendinden emin bir duruş veren bu saç modeli farklı şekillerde karşımıza çıksa da hepsinin ortak noktası saçın kısa olması ve küt kesilmiş olmasıdır.

Bob kesim, saçını bu şekilde kestiren kişilere kendinden emin bir ifade verir. Bunun ilk sebebi elbette saçın kısa olmasıdır. Kısa bir saçı taşımak daha zordur. Özellikle omuzlara değmeyen saçlar kişinin başını daha yüksekte gösterir ki bu kişiye kendinden emin bir hava vermesini destekler.

Bob kesim modellerinin ayrı bir hava sağlamasının başka bir sebebi ise dümdüz bir şeritte yani küt saçlara sebep olunmasıdır. Bu konuda iyi bir kuaförün tercih edilmesi çok önemlidir çünkü bu saç kesiminin ön plana çıkmasının en net sebebi budur.

Bob saç modeli denince akla birkaç model gelmektedir. Bu yüz tipine göre perçemli bir bob kesimi tercih edilmesinden veya tamamen küt kesim bir bob olmasından kaynaklanmaktadır. Bu saç kesimi genellikle iki farklı kullanımla göz önündedir. Bunların bir tanesi dümdüz yani bir düzleştirici veya fön makinesiyle düzleşmiş saçlarla bob kullanımı iken diğeri dalgalı saçlarla bob kullanımıdır.

İki saç kesimi birbirinden çok farklı dursa da saç kesiminin verdiği o hava ikisinde de bariz bellidir. Dalgalı olarak kullanılan bob saç kesimi romantik bob ismiyle de geçmektedir. Hatta düzleştirilmiş saça göre daha ön plandadır. Kısa ve dalgalı saçlar bob saç kesimine daha romantik bir hava katmıştır. Saç kesimiyle uyumu gözden kaçmamıştır.

Bob saç kesimi pek çok ünlü ismin tercihi olduğu için saçın bu şekilde kesilmesine karar verilmeden önce internetten bu saç kesimini kullananların saç rengi ve yüz hatlarına bakılarak kendinize yakışıp yakışmayacağına karar verebilirsiniz.

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir