Çok Kısa Saç Modelleri

Çok kısa saç modelleri çok tarz duran ancak bu saç modellerinde saçı kestirebilmek için deli damarına ihtiyaç duyulan saç modelleridirler. Yüz hatları dikkate alınarak kesilen çok kısa saç modelleri, kişinin imzası haline gelebilecek ve uzun süre vazgeçemeyeceği bir hal alacaktır. Bu saç kesimlerini kullanmak saçını eğer kolay şekil alıyorsa veya bozulmayan bir şekli varsa çok rahatlıkla kullanılabilir.

Çok kısa saç modelleri uzun saçlardan sıkılmış kadınlar ve kadını güzel yapan saçlarıdır algısını kırmak isteyen kadınlar için son derece uygundur. Dikkat edilmesi gereken şey saçınızı iyi tanıyor olmanız gerektiğidir. Saçınızın nasıl bir yapısı olduğunu bilirseniz saçlarınızı kontrol altına alabileceğiniz bir model seçmek size kolaylık sağlayacaktır.

Çok kısa saç modelleri denince akla iki tane saç modeli gelmektedir. Bunlardan ilki asker traşı modeli olup, şüphesiz karar verilmesi en zor olan modeldir. Bu modelde saçların çıkarken nasıl görüneceği araştırılmalıdır. Yüz yapınızın buna uygun olup olmadığına karar verilmelidir.

Ayrıca gerçekten kısa saç seviyor olmanız gerekmektedir çünkü saçlarınızın uzayıp en azından kulağına gelmesi ayları alacaktır. Bu karar bir süreliğine saçlarınızdan vazgeçmektir. Kimi kadınlar için özgürlük demektir. Kimi kadınlar için özgürlük belirtisidir. Kararınızı verdikten sonra geri dönüşü olmasa da şüphesiz herkesten farklı bir tarzınız olacaktır. Dışarıdan bakan bir insan için cesaretli olduğunuzun düşünülmesi de kaçınılmazdır.

En çok tercih edilen kısa saç modeli pixie saçlardır. Bu saç modeli çok kısa saç modellerinin içinde yer almaktadır çünkü katların uzunluğuna karar verilmesi ile birbirinden farklı onlarca tarz ortaya çıkacaktır ve bunların çoğunda saçlarınız erkek saçlarından daha uzun olmayacaktır.

Birçok ünlü ismin tercih ettiği bu model yüz tipinize göre kahkülle veya perçemle de kullanılabilmektedir. Saçınızı sadece taramanız veya hacim vermeniz gerekecek olan bu model, tarzınızı yansıtabileceğiniz bir model olabilir.

Saç modelleri kısaldıkta daha asi bir tavra bürünecek ve içinizdeki gencin sesini daha rahat duyabilir hale geleceksiniz. Kararınızı iyice kesinleştirip saçınızı kestirdiğinizde özgürleştiğinizi ve diğer insanlardan farklı olduğunuzu hissedeceksiniz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir