Dalgalı Kısa Saç Kesim Modelleri

Saç kesimleri, bir saçın bütün havasını değiştirir. Saçlarınız ne kadar sağlıklı olursa olsun, iyi bir saç kesimi olmazsa sönük durur. Saç kesimi, saçın karakterinin ortaya çıkmasını sağlar.

Kişinin kendine has bir hava oluşturmasında yardımcı olur. Dalgalı kısa saç kesim modelleri 2017 yılında pek çok kadının tercihi haline gelmiştir.

Dalgalı kısa saç kesim modelleri 2016 yılından çok daha revaçtadır. Dalgalı kısa saç kesim modellerinin öne çıkan birkaç şekli vardır. Hatta bu saç kesimleri birkaç yıldır kadınları kısa saça çeken kesimler olmuşlardır.

Kısa saç kesim modellerinin öne çıkan üç ismi vardır. Bob saç kesimi, Lob saç kesimi ve Pixie saç kesimi… Bu saç kesimleri son iki yıldır modanın kalbinin attırmaktadır. Dalgalı saçın öne çıkmasını sağlayan saç kesimleri Bob ve Pixie saç kesimleridir.

Bob ve Pixie saç kesimleri birbirlerinden çok farklıdır. Bu iki saç kesimi iki farklı tarzı yansıtır. Bob saç kesimi her kadında farklı duran, küt kesim bir saç kesimidir.

Bob saç kesiminin öne çıkmasının nedeni omza değmeyen saçların bir kadına ayrı bir hava verdiğinin fark edilmesidir. Aynı hizada, mükemmel uyum gösteren saçlar her kadına yakışmaktadır.

Düz saçlı kadına da dalgalı saçlı kadına da yakışmaktadır. Ancak Bob saç kesimi denince akla dalgalı saç gelir. Hatta dalgalı saç ile başarılı bir şekilde örtüştüğü için ‘Romantik Bob’ saç kesimi adını almıştır. Pek çok ünlü isim bu saç kesiminin yayılmasını sağlamıştır.

Pixie saç kesimi yıllardır süregelen kadınlar uzun saçlı olmalıdır algısını yıkan saç kesimi olmuştur. Pixie saç kesimi katlı saç kesimidir. Çok kısa olur. Genellikle bir erkeğin saçları ile aynı boyda olur. Pek çok modeli bulunmaktadır. Düz saçta, Pixie saç modeli çok göze çarpmasa da dağınık ve dalgalı saçlarda harika bir görüntü elde edilmektedir.

Pek çok kuaför ve kadının tercihi ile gelişmiş modelleri bulunmaktadır. Yüze saçın düştüğü ve düşmediği seçenekler vardır. Pixie saç kesimine uygun şekilde saçını kestirmek isteyen her kadın, kendine uygun bir saç kesimi bulabilir.

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir