Dalgalı Kısa Saç Modelleri Bayan

Dalgalı kısa saç modelleri bayan kategorisi yapılsa, o kadar çok çeşit olduğu görülebilir ki. Belki seçilen, tercih edilen ve uygulanan dalgalı kısa saç modelleri bayan kuaförleri tarafından, artık trend hale gelmesinden dolayı son derece ustaca ve el alışkanlığı ile kesilse de, hiç denenmemiş yahut az denenmiş, gün yüzüne çıkmamış, henüz parlamamış ve ün kavuşmamış, kendi halinde kısa kesimler de mevcuttur. Biraz cesaret, yenilikçi düşünce ve avangard yaklaşımlar, pek denenmemiş kesim ve modelleri denemeye sevk edebilir.

Dalgalı kısa saç modelleri içinde son derece rahat kullanılabilecek saç kesimleri var ve klasik olarak Dalgalı Kısa Saç Modelleri Bayantanımlanabilecek kimlikleriyle çoğu kadın tarafından da tercih ediliyor. Hem biraz kat verilmiş, hem de ensede küt olarak biten bu model, saçların hafif dalgasıyla birleştiğinde, duştan çık, hafifçe jöle yahut şekillendirici sür ve çık mantığına son derece uygun

Yanlar uzun ve katlı kesilmiş, dalga verilerek hareket kazandırılmış saç modeli de yine her kadının severek kullanabileceği modellerden biri. Uzun saçtan kısa saça geçmek için gereken cesaret toplanamıyorsa önce bu model kullanılarak kısa saça yumuşak bir geçiş yapılabilir. Bu saç modeli düz renklerle kullanılabileceği gibi, ara katlara ve uçlara ombre yapılarak da kullanılabilir.

Kısacık pixie modelin biraz daha uzun hali, dalgalı fön ve siyah yahut sarı gibi uç tonlarla da son derece farklı, tarz yüklü ve cesur durabilmektedir.

Erkek saç kesimi olarak da bilinen kısacık saç modelinde ön kısımlar uzun bırakılarak dalga verilebilir. Hem son moda akımlara uygun bir model, hem de son derece pratik ve kullanışlı.

Küt kesilmiş saçlara biraz kat verilerek yapılan kesimler özellikle yuvarlak yüzlü ve dalgalı saçlı kadınlara çok yakışıyor. Ünlüler dünyasında da sevilerek kullanılan bu modeli en iyi taşıyanlardan birisi de Katie Holmes…

Erkek tipi saç kesiminde üstler biraz uzun bırakılarak jöleleniyor, yanlar arkaya doğru jölelenerek sabitleniyor ve işte size son derece havalı bir model.

Kısa saç şekillendirme hususu kolay gözükse de detay ve beceri isteyen bir işlem. Kısa saça model ve şekil vermek, uzun saçları şekillendirmekten daha zor. Ama evde yapılamayacak kadar değil. Biraz yaratıcılık ve el becerisi yeterli. Kısa kesilmiş saçların arka kısımları kabartılarak, ön perçemler alın bölgesinden gözlere doğru düşürülüyor. Ve ortaya hem bir parça masum hem de kadınsı ve dişi bir görünüm çıkıyor.

Ve yıllardır tavsamadan, silikleşmeden, modası geçmeden kullanılan yanlar uzun arkalar kısa saç kesimi, daha uzun yıllar modası geçmeden kullanılacak gibi gözüküyor. Bu modele maşa, bigudi ve fön makinesi aparatlarıyla şekil vererek dalgalandırmak ve ombre gibi farklı renklerle hareket kazandırmak da iyi bir seçim olabilir.

Yanların bir tarafı uzun diğer tarafı kısa olarak kesildiği ve hareketlendirildiği bu model de hem uçarı hem de çocuksu modellerden. Yenilik isteyenler için birebir.

Saçları seyrek olan kadınlar için kahkül denen bir güzellik var. Özellikle küt kesilmiş saçlarla müthiş bir uyum sağlayan kahküller, popüler kimliğini asla kaybetmeyecekler bu kesin.

Yüzü peçe gibi hafifçe kapatan modeller de, arkadan öne doğru taranarak bir gözü kapatacak şekilde taranan saçlarda hem düz hem de dalgalı formda rahatlıkla kullanabilecek modeller.

Saçlara ara ara mor ya da kırmızı balyajlar attırmak da eskilerin deyişiyle “yeni moda”

Çılgın ve delişmen bir ifadesi olan bu boyama ve farklı ve keskin hatlara sahip saç kesimleri birleştiğinde 2000’li yılların kadın silueti kendini göstermiş oluyor.

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir