Dalgalı Kısa Saç Modelleri Erkek

Dalgalı kısa saç modelleri erkekler tarafından  sevilerek kullanılan ve yüze özgün bir ifade kazandıran modellerdir. Çoğu erkek de dalgalı saçlara sahip olduğu için esef edip, düz saçlara sahip olmayı ister. Ama dalgalı saçları için uygun olan ve son derece kullanışlı ve çekici modeller de var ve iyi bir kesim ile yüzdeki ifadeyi tamamen değiştirebiliyor. Kıyafeti, duruşu ve genel görünümü çok etkileyen saç şekli aynı zamanda kişiye güçlü bir özgüven ve rahatlık da sağlıyor.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri ErkekDalgalı kısa saç modelleri erkek kuaförlerinde öylesine başarılı bir şekilde uygulanıyor ki, sokaklarda bu saç modelleri ile dolaşan bakımlı erkekleri daha sık görmek mümkün. Şehirli, bağımsız ve güçlü erkeğin en güzel makyajı olan bu kesim ve uygulamalar, büyük bir hızla da yaygınlaşıyor ve farklı saçlarda vücut buluyor.

Dalgalı saçlara sahip erkeklerin saçlarında hareket ve enerjik bir tarz yakalamaları son derece kolay. Hatta dalgalı saçlar, şekillendirme hususunda biraz daha avantajlı gözüküyor.

Erkeklerde Dalgalı Kısa Saç Modelleri Nasıl Yapılır

Pek çok erkek saçlarında dalgalı bukleler ister. Eğer saçlar normalde düz ise dalgalı bir form oluşturmak doğal dalgalı saçlara göre biraz daha zordur. Doğal bir şekilde dalgalı olan saçlar ise daha avantajlıdır.

Dalgalı saçlar gerçek formunu kurutma işlemi sırasında alır. İyi bir kuaför elinden çıkan dalgalı kısa saç modelleri erkek saç modası dünyasında büyük bir hızla yaygınlaşıyor. İyi bir kesimden sonra evde de basit işlemlerle, profesyonel elinden çıkma bir efekt yakalamak mümkün. Önce deniz tuzu spreyi veya hacim veren bir losyon kullanıp, sonrasında havlu yardımıyla fazla ıslaklığı alarak fön makinesi kullanılabilir. Burada asıl işlem, fön makinesinin ucuna saç dağıtıcı uç aparatı takmak olacak. Bu uç sayesinde saçlar fön makinesinden çıkan sıcak hava ile yumuşak kavislerle birbirinden ayrılır ve dağınık bir efekt oluşturur. Saç dağıtıcıyı kullanırken saç diplerine yakın şekilde tutarak kullanmak en uygun yöntemdir. Makine ayarını en düşük seviyede tutmak da saçların önce kabarıp daha sonra sönmesini engelleyecektir. Saç dağıtıcı uç kullanılmayacaksa yine düşük ayarda ve ağır biçimde saçları şekillendirmek doğru olacaktır.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir