Değişik Kısa Saç Modelleri

Son yılları kasıp kavuran kısa saç modası, teker teker bütün kadınları ele geçiriyor. Uzun saçlı kadınların kendilerine has albenileri olduğunu, kısa saçları kadınları ise güçlü ve havalı göründüklerini herkes bilir. Kısa saç kesimi ‘güçlü kadın’ ideolojisinin büyümesi ile birlikte daha çok tercih edilir oldu. Birbirinden farklı saç kesimlerine bağlı olarak birbirinden farklı kısa değişik saç modelleri ortaya çıktı.

Değişik kısa saç kesimleri modelleri arttırdı. Kısa saç modelleri değişik hayal edildiğinde akla ilk olarak pixie saç kesimi gelmelidir. Pixie bir anda modanın göbeğine düşerek ilgi odağı haline gelmiş bir saç kesimidir.

Katlı bir saç kesimi olan pixie, çok kısa bir saç kesimidir. Erkek saçları ile kısmen aynı uzunlukta olan bu saç kesiminin onlarca farklı modeli bulunmaktadır. Her kadın ve her kuaför bu saç kesimine bir şeyler katıp çıkarmıştır.

Kısa saç kesimi modellerinden en revaçta olanı ise Bob saç kesimidir. Bob saç kesimi, pek çok kadının hayaline tarzı gerçeğe çevirmiş bir saç kesimidir. Her kadında farklı ancak mükemmel duran bu saç kesiminin kendinden emin havası her kadını sarıp sarmalamaktadır.

Bob saç kesimi düz saçlara yakışsa da dalgalı saçlar ile ayrı bir bütünlük göstermektedir. Dalgalı saçlar ile uyumu öyle göze çarpmıştır ki dalgalı Bob saç kesimine ‘Romantik Bob’ saç kesimi adı verilmiştir.

Bob saç kesimine göre biraz daha uzun olan Lob saç kesimi de kısa saç modellerinin en sevilen isimlerinden bir tanesidir. Lob kesimi de küt bir saç kesimidir ancak Bob gibi tek bir kalıpta hayal edilemez. Kişinin isteğine göre şekillendirilebilir. Düz saç da dalgalı saç ta bu kesimleri kaldırabilir.

Saç modelleri saç kesimlerine göre şekillendirilir. Saç kesimine karar verildiği taktirde pek çok aksesuarla saç modelleri çoğaltılır. Saç modellerinin çoğaltılmasının en büyük yardımcısı örgülerdir.

Başarılı bir saç kesimi seçtikten sonra öğreneceğiniz birkaç örgü modeli, saçlarınızın her zaman mükemmel görünmesine yardımcı olacaktır. Balıksırtı örgüsü ve Hollanda örgüsü en çok tercih edilen örgülerdir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir