Doğal Dalgalı Kısa Saç Modelleri Bayan

Doğal dalgalı kısa saç modelleri bayan lugatında hayli mühim bir noktadadır; zira hanımların çoğu ne dalgalı saçlardan vazgeçer ne de kısa saçlardan. Hamilelik döneminde saçlar döküldüğünde, mevsim geçişlerinde saçlarda seyrelme gözlemlendiğinde; kuaförde fazla işlem gördüğünde, maşalardan, düzleştiricilerden, fön makinesinin Doğal Dalgalı Kısa Saç Modelleri Bayansıcağından yandığında; havuzda, denizde, güneşle kavrulduğunda, yıprandığında, demir eksikliği yüzünden güçsüzleştiğinde yahut hayatında köklü değişiklikler yapmak isteyen kadınların psikolojileri onları ilk evvela kuaförlere doğru yönlendirdiğinde yapılan işlem çoğunlukla saç kestirme işlemidir. İster isteyerek ister mecburiyetten, kimi zamanlarda saçlar makasa teslim edilir. Ama kesilen fazlalıklarla birlikte sanki bedenden ve ruhtan istenmeyen fazlalıklar da gider, sanki bir arınma ve temizlenme yaşanır. Tıpkı kırıklar aldırıldığında saçların temizlenip kendini toparlaması gibi, ruh da kendine gelir, tazelenir ve hafifler. İşte tam da bu yüzden kısa saç modası her daim olacak ve bu saçlara uygun modeller üretilmeye devam edecektir. Saçlar hem dalgalı ve hem de kısaysa ilk akla gelen ve en uygun modellerin başını küt saçlar çeker. Omuzlara yakın bir noktada dümdüz küt kesilmiş saçlar, maşayla hareketlendirilebilir, permaform denilen aparatla kıvırcık forma sokulabilir, yahut akşam yatmadan evvel örülerek sabah çözüldüğünde nefis doğal dalgalar oluşturulabilir.

Dalgalı kısa saç modelleri kadın saç repertuarında hiç gözden düşmeyecek bir sıradadır ve en çok kullanılan kesim ve formlardan birisidir. Dalgalı kısa saçlar, doğru makyaj ve kıyafetlerle kombinlendiğinde kadına mükemmel bir duruş sağlar. Önemli olan yüzle uyumlu olacak saç şeklini bulmak ve kesimi düzgün yapmaktır. Kısa küt, katlı küt, pixie kesimin biraz daha uzamış hali ve buna benzer kısa kesimler, doğal hali dalgalı olan saçlarda son derece kadınsı ve hoş durmaktadır. Saçlar düz olsa bile sorun değil. Nasıl olsa saç tutamlarına dalga verecek birbirinden çeşitli elektrikli alet var. Düzleştiriciler, maşalar, bukle yapıcılar… Düzleştiriciler ile de saçlara dalga vermek mümkün.

Dalgalı Kısa Katlı Saç Modelleri

Dalgalı kısa katlı saç modelleri hem fırçayla, hem düzleştirici ve maşalarla, hem jöle ve saç şekilendirici köpüklerle ve türlü çeşit aparatla kolayca şekle girebilecek formda modellerdir ve son derece kullanışlı olmaları, bu modelleri vazgeçilmez kılar.

Dalgalı asimetrik kesimler, bob ve lob kesimler, perçemli katlı küt kesimler, kahküllü yanlar uzun arkalar kısa kesimler tam bu kalemdedir ve kadını son derece yalın, duru ve şık gösterir. Doğal dalgalı kısa saç modelleri bayan saç modasında inişi çıkışı olmayan, sabit bir noktada ve her zaman mutlaka müdavimi var.

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir