Düğün Kısa Saç Modelleri

Düğünler, sadece düğün sahiplerinin değil de bütün kadınların güzelliklerini konuşturdukları yerlerdir. Düğünlerde her kadın güzel olmak ister. Bunun için elbiselerinden ayakkabılarına, takılarından da saçlarına kadar uyum içerisinde olmaları gerekir.

Düğünde kullanılabilecek pek çok saç modeli bulunmaktadır. Kısa saçlı kadınlar, onlara uygun saç modeli olmamasından endişelenebilirler. Ancak uzun saça uygulanabilen saç modellerinden birçoğu kısa saça da uygulanabilir.

Kısa saç düğün modelleri

En çok rağbet görenleri elbette ki topuz saç modelleridir. Kısa saça topuz yapılmayacağını düşünen pek çok kadın aslında büyük bir yanılgı içerisindedir. Kısa saç ile de şık topuzlar yapabilmek mümkündür. Elbisenize göre ıslak görünümlü geriye yatık saçlarınızla uyumlu küçük bir topuz tercih edebileceğiniz gibi, saçların iki yandan bir tutam bırakıldığı ve ensede topuz yağıldığı modeli de tercih edebilirsiniz.

Kısa düğün saç modelleri arasında en sevilen modellerinden birkaçı da örgülü saç modelleridir. Bu saç modelleri genellikle zarif görünümlü kadınlara yakışırlar. İşlemeli elbiseler ile büyük uyum gösterirler. Örgülü modellerin en çok kullanılanları saçın önden taç gibi örüldüğü saç modelleridir.

Bu saçın en çok kullanılmasının sebebi önden bakınca saçın hacimli duruyor oluşudur. Bunun yanı sıra örgü ve topuzun birleştiği modeller de çok tercih edilir. Saç ortada küçük bir topuz yapılır. Saçınızı yandan ayırırsanız çok saçın kaldığı kısım örülerek topuza bağlanır. Saçınızı ortadan ayırıyorsanız da saçınızı iki yandan örerek topuzun iki yanına tel toka ile tutturabilirsiniz.

Kısa saçlar için düğün saç modelleri

En sade ve en tercih edilen ikilisi ise düz ve maşalı saçlardır. Düz saçlar her zaman şık görünebilirler. Düz saça sahip kadınların her zaman kendilerinden emin bir görüntüleri vardır. Düz saç pek çok elbisenin şıklığını kaldırabilir. Maşa, düğün saç modellerinin en büyük yardımcısıdır.

Dalgalar, özellikle bazı elbiselere çok yakışırlar. Saçlarınızı maşaladıktan sonra o hali ile bırakarak da birkaç küçük hareketle de mükemmel bir saç modeline ulaşabilirsiniz. Eğer gideceğiniz düğün bir kır düğünü ise yaptığınız maşayı biraz açabilir ve bir saç aksesuarı ile düğüne hazır hale gelebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir