Düz Kısa Saç Kesimi

Düz saç kesimi son yılların en favori saç kesimleridir.  Kadınların, yıllar içerisindeki değişimleri incelendiğinde uzun saçtan kısa saça dönüş olduğunu fark etmemek mümkün değildir. Pek çok kadın, kadınların uzun saçla güzel olduğu algısını yıkarak kısa saç ideolojisini yükselttikçe yükseltmiştir. Elbette kadınların kısa saça yönelmelerinin en büyük sebebi bu değildir. Kadınlar, uzun saçın kadınlara has bir albenisi olduğunun ancak kısa saçın da kadınları çekici ve havalı bir kimliğe büründürdüğünün farkına varmıştır. Özellikle bazı saç tipleri ile ilişkilendirilen modeller, trend haline gelmiş ve pek çok kadının kendi kimliğini bulabilmesini sağlamışlardır. Düz kısa saç kesimi modellerinin en trendleri Pixie, Bob ve Lob’tur. Katlı kısa düz saç kesimi Pixie olarak geçmektedir. Düz saç kesimi kısa dendiğinde akla Bob veya Lob gelmektedir. Bu akımlar ile kısa düz saç kesimi popüler hale gelmiştir.

Bob saç kesimi pek çok ünlü ismin ve dünya üzerindeki pek çok kadının ilgisini çekmiştir. Bob saç kesimi, kulak hizasının biraz altında kesilen küt saç kesimidir. Bu saç kesimi ilk öne çıktığı günden beri havasını estirmektedir. Bob saç kesimini tercih eden kadınlar, olgun bir görüntüye bürünürler. Özellikle düz kesimi oldukça dikkat çekicidir. İyi bir kuaförde dikkatli bir kesim yapılırsa dümdüz saçlar, kişiye kendinden emin bir hava verir. Ancak Bob saç modeli özellikle dalgalı saçlar ile örtüşmüştür. Hatta dalgalı Bob modeline ‘Romantik Bob’ ismi verilmiştir. Romantik Bob, pek kadının kadın gibi hissetmesini sağlayan hem günlük hayata hem de gece hayatına uyum gösterebilen bir modeldir.

Düz kısa saç kesiminin favori ismi Lob saç kesimidir. Lob saç kesimi de küt saçı ifade etmektedir. Ancak bu saç kesimini Bob’dan farklı kılan bir şey vardır. O da saçın daha uzun olmasıdır. Hala kısa olsa da Bob’a göre daha kullanışlı bir uzunlukta olan bu saç kesimi, düz saç ile mükemmel bir uyum kavrayabilmiştir. Saç kesiminin küt olmasını destekleyen düz saçlar, pek çok kadına muzip ama kendinden emin bir hava katmıştır. Lob kesimi tercih edildiği taktirde pek çok saç modeli hala saça uygulanabilir. Kısa olmasına rağmen atkuyruğu veya topuz modelleri yapabilmek mümkündür. Kısa saç modelleri içerisinde en kullanışlı olan Lob kesim saç modelleridir.

Ortaya çıktığı ilk günden beri olan Pixie saç kesim modelleri, bir diğer kısa saç kesim modelidir. Pek çok saç tipi ile uyum gösteren Pixie saç kesimini öne çıkaran şey herhangi bir saç tipi ile olan uyumu değil, saçın kısalığıdır. Pixie saç kesimi, kısa saçlar arasındaki en kısa kesime sahip modeldir. Özellikle düz kesim Pixie saç modelleri düz erkek saç kesim modellerine benzemektedir. Bu saç kesimleri kadınların her koşulda güzel olabildiklerini ortaya koyan saç kesimleridirler. Her ortamda dikkat çekerler. Açık veya kapalı her elbise ile uyum gösterirler. Bu saç kesimini güzel gösteren şey bir kadının duruşudur. Saçın herhangi bir şekle sokulması mümkün değildir. Saç kesimi ne ise günlük hayatta kullanımı da budur. Bu nedenle de eğer bu saç kesimini kullanacaksanız, duruşunuzun ne kadar önemli olduğunu unutmamalısınız.

Düz saçlara sahip bir kadın saçlarını kısa bir şekilde kestireceğinden vücut tipinden, kullandığı kıyafetlere kadar her şeyi gözlerinin önüne getirebilmelidir. Kendi tarzını yansıtacak bir şeyler bulabilen her kadın, kendine her saç modelini yakıştırabilir. Bazı kesimler bazı saç tipleri ile ön plana çıkmış olsa da sevdiğiniz şeyleri kendinize yakıştırabileceğiniz aklınızdan çıkmamalıdır.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir