Düz Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri kesimleri bu yönde karar alması zor ancak sonrasında asla vazgeçilemeyen saç kesimleridir. Çünkü kısa saç kişinin kendi tarzını bulabilmesi ve kızlar uzun saçlı olmalıdır algısından uzak nefes alabilmelerini ve karar verebilmelerini sağlamaktadır. Hele ki saçlarınız düz ise kısa bir saçla kendinize bir tarz yaratamamanız mümkün değildir.

Düz saçların en güzel yanı her an bir yere gitmeye hazır durumda saçlara sahip olabilmektir. Saçı bir kez taramak onları düzen içine sokar ve kişiye bakımlı bir görüntü verir. Kısa saçın biraz daha özgüven sahibi ve tarz gösterdiği de düşünülürse düz kısa saç modellerinin güzelliği kaçınılmazdır.

Düz kesim saç modellerinin güzel yanı saçlarınız kesildiği andan itibaren saçınıza bir şekil vermeden yataktan kalktıktan sonra kullanılabilmesidir.

Düz kısa saç modelleri her kişinin tarzına göre şekillendirilebilir. İstenirse küt kesim kullanılabilecek saçlar istenirse katlı kestirilebilir. Bu saç kesimleriyle ilgili dikkat edilmesi gereken şey yüz hatlarınıza göre bir saç kesimi tercih etmenizdir. Düz küt kesim kısa saçlar her zaman kendinizden emin durmanızı sağlayacaklardır.

Düz katlı kesimler tercih edeceğiniz modele göre görünüşü değiştirecektir. Mesela önü uzun arkası kısa bir saç modeli tercih etmeniz kısa saçın sağladığı havayı arttıracak ve kendinize ait bir tarzınız olduğunu gösterecektir. Düz katlı kesimler tercih edilirken perçemli katlı saçlar da tercih edilebilir. Özellikle kalın telli saçlarınız var ise saçlarınızın dolgunluğu saç kesiminizin güzelliğini arttıracaktır.

Son zamanların kısa saç kesimlerinden en trend olanı Pixie saç kesimidir. Düz saçlara çok yakışan bu saç kesimi hem kendi tarzınızın fark edilmesi hem de duruşunuzun sempatikleşmesini sağlayacaktır.

Kısa saç kesimlerden diğer trend olan bir isim ise bob saç kesimidir. Bu saç kesimi dalgalı saçlar ile romantik bir hal alırken düz saçlar ile biraz daha ciddi bir ifade kazanmanızı sağlar.

Kısa saç modelleriyle fark yaratmanızı sağlayacak bir diğer model ise tam küt modeldir. Saçınızı ortadan ayırarak kullanmanız gereken bu saç modelinin farklılığı barizdir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir