En Moda Düz Kısa Saç Modelleri

En moda düz kısa saç modelleri adından da anlaşılacağı üzere, çok fazla kat verilmemiş, hatta tamamen düz olarak kesilmiş, klasik görünümde ve oldukça kullanışlı modellerdir. Küt saç modelleri en sık tercih edilenidir denebilir. İster asimetrik kesilmiş olsun, ister son yıllarda çok revaçta olan önleri uzun arkaları kısa kesilmiş modeller olsun, düz kısa saç modelleri çoğu kadının tercih ettiği ve çok da sevilerek kullanılan kesim formlarıdır.

Düz Kısa Saç Modelleri

Kulak memesi hizasında kesilmiş, ense hizasında kesilmiş, kürek kemikleri hizasında kesilmiş; kahküllü, kahkülsüz, simetrik, asimetrik; hacimli, hacimsiz olarak da kendi içinde ayrılan düz kısa saç modelleri, saç telleri ince ve cansız olan kadınların saçlarını daha gür ve hacimli gösterme gibi bir özelliğe de sahiptir.

Yıkaması, kurutması, şekillendirmesi son derece pratik olan düz kısa saç modelleri aynı zamanda kişiye enerjik, modern, yerine göre çocuksu, yerine göre de kadınsı bir hava katar.

Düz saçlar için kısa saç kesim modelleri hayli fazladır. Düz saçlar kolay şekle giren ve söz dinleyen saçlar olduğu için, pixie kesim gibi kısa ve maskülen modeller de, daha agresif ve asi modeller de rahatlıkla kullanılabileceği gibi; kat verilerek kesildiği için daha hacimli duran modeller de kullanılabilir. Bu tarz kesimler yapılırken yüz şekli ve tipi de ön planda bulundurmak gerekir.

Düz kısa saç modelleri içinde sıkça kullanılan kesimlerden birisi olan pixie modeli maskülen bir tarza sahip olsa da, kadına son derece feminen ve çekici bir hava da katabilmektedir. Minyon yüz hatları ve uzun bir boyuna sahip kadınlara çok yakışan pixie model ayrıca kişiyi daha genç, enerjik ve çocuksu gösterebilmektedir. Üstelik son derece pratik olan pixie modeli sadece yıkayıp kurutup tarayarak çıkmak yeterli. Kullanışlı, pratik, rahat ve bir o kadar da şık.

Düz kısa saç modelleri içinde tüm dünyada bir trend haline gelen ve ünlü ünsüz pek çok kadın tarafından kullanılan bir model olan bob kesim de düz kısa saç modelleri içinde hem her yüze giden kullanışlı yapısıyla, hem de şık duruşuyla önemli bir yere sahip.

En modern kısa saç kesimleri sadece yalın halleriyle değil, topuzlarla da son derece göz alıcı şekillerde kullanılabiliyor. Yani kısa saçlı kadınlar da saç şekillendirme konusunda birden faza alternatife sahip.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir