Erkek Saç Modelleri ve İsimleri

Erkek saç modelleri ve isimleri içinde neredeyse bir klasik haline gelen, 50’li yıllarda da özelikle Elvis Presley, James Dean gibi ünlü isimler tarafından kullanılan ve tüm dünyayı kasıp kavuran bir model olan pompadaur modeli günümüzde de kısa saç erkek stili olarak önemli bir yere sahiptir.

Yanların kısa, üst kısımların ise yandan ayrılıp geriye doğru fönle havalandırılarak tarandığı bu model özellikle uzun, köşeli ve kemikli yüz hatlarına sahip erkeklere oldukça yakışmaktadır.

Yan ve arka kısımların kısa olarak kesildiği, üst kısımların uzun katlı olarak şekillendirildiği bu model, farklı bir görünüm arzulayan erkekler için ideal bir seçenek.

Yan Kesim olarak bilinen bu modelde saçlar yana doğru ayrılarak taranır. Saçları yana doğru taramak yüze seksi bir ifade katmakla birlikte çocuksu ve duru bir ifade de verebiliyor. Aynı zamanda çok kısa süre içinde kolayca şekillendirilebilecek özellikte olan bu model de çok sık tercih edilen kısa saç erkek modellerinden birisi.

Sade Kısa, erkek saç modelleri içinde sarsılmaz bir tahta sahip. Bu sade ama bir o kadar şık modelde saçların yan ve arka kısımları kısa, üst kısımlar ise biraz daha uzun kesiliyor. Bu kesim ile bir miktar jöle veya saç şekillendirici kullanılarak çok kısa süre içinde hoş ve fresh bir görünüm elde edilebilir.

Erkek Saç Modelleri ve İsimleri 

En Çok Tercih Edilen Erkek Saç Modelleri

Asimetrik ve özgür perçemler halinde kesilen saçlar, özellikle de geometrik biçimde kesilen perçemler 2014 ve 2015 yıllarında son derece popüler modellerdi. Hemen hemen tüm yüz tiplerine uyum sağlayan bu kesim, yuvarlak yüzlü erkeklerde daha da iyi duruyor denilebilir.

Sezar kesim denilen bu saç kesiminde saçlar yan ve arkalarda olabildiğince kısa kesiliyor, üst kısımlar çok az daha uzun bırakılıyor. Diğer modelleri içinde en kısa olarak biçimlendirilen model denilebilecek Sezar kesimde saçları yıkayıp çok az miktar jöleyle şekillendirmek, iyi bir tarzı yakalamak için yeterli. Üstelik ekstra bakıma da ihtiyaç duyulmuyor.

Yukarı doğru fırçalanmış saçlar form olarak diğer modellere göre biraz daha uzun; ama yanlar ve arka kısımlar önlere göre daha kısa kesiliyor. Son derece çekici ve hoş bir havası var.

Geriye doğru taranmış saçlar ise her zamana, her döneme ait; hem klasik hem de modern çizgiler taşıyan kullanışlı, şık ve erkeksi bir tarz. Ne zaman istenirse uygulanabilecek modellerden…

Alttan kesilmiş saç modeli yenilikçi ve farklı stillerden hoşlananlar için ideal bir kesim. Hatta biraz daha net ifade etmek gerekirse çılgın ve serseri bir tarz da denilebilir. Saçların tamamının kısacık kesildiği; sadece üstten başlayıp geriye doğru enseye kadar uzanan dar bir şerit saçın uzunca bırakıldığı ve jöleyle sabitlendiği bir kesim olan bu model de erkek saç modelleri içinde oldukça ilgi görüyor.

Gündelik ve yalın stil her gün, her dönem, her zamanda kullanılabilecek, modası geçmeyecek temiz ve taze bir görünüm sunan ve kolay hazırlanan bir saç modeli. Bir miktar şekillendirici, jel ve bir saç fırçası ile elde edilebilecek kadar pratik olan bu kesim, üst kısmın biraz daha uzunca bırakarak ve geriye doğru hacimli şekilde taranarak elde ediliyor.

 Kısa saç modelleri erkek nasıl yapılır konusu, neredeyse kadınların saç kesimleri kadar zengin ve stil sahibi. Bu saç kesimi ve tarama sitillerinde uzman bir kuaförden yardım almak ise şart. Her ne kadar kısa da olsa yapımı zaman ve beceri istiyor ne de olsa.

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir