Erkek Saç Modelleri Yanlar Kısa Üstler Uzun

Erkek Saç Modelleri Yanlar Kısa Üstler UzunErkek saç modelleri yanlar kısa üstler uzun olarak tanımlanan stille son dönemde erkek saç modasında adeta altın vuruş yapıyor.   

Modern, seksi, bakımlı ve dış görünümünü önemseyen erkek figürünün son yıllarda zirveye taşıdığı kısa erkek saç modelleri içinde belki de en çok kullanılanı olan bu modeli en iyi tanıtan isimlerin başında ünlü futbolcu David Beckham geliyor. Yanların ve arka kısımların iyice kısaltıldığı, üst kısımların ise uzun bırakılarak hacim ve volüm verilerek arkaya doğru tarandığı bu model; saç şekillendirici maddeler, jöle, sprey gibi sabitleyicilerle dondurularak tüm gün sürecek bir şıklık ve çekiciliğe ulaşıyor. Kesim konusunda  iyi bir erkek kuaföründen destek alınarak, biraz zaman ayırma ile bu dinamik ve erkeksi saç formunu yakalamak zor değil.

Erkek Saç Modeli Klasiği

Undercut kesim olarak da bilinen bu tarzda bir zamanların Amerikan kesim denilen tarzını da hissetmek mümkün

Yüz şekli uzun ve kemikli, kafatası yapısı bombeli ve uzun boyunlu erkeklerde oldukça gösterişli duran bu modeli kadınların büyük bir çoğunluğu da beğeniyor.

Saçın yan kısımlarının kısa oluşu ve üst kısımların uzun şekilde kesilmesi, yüzü daha dar, ince ve uzun gösterir. Keskinden ziyade yumuşak geçişler yuvarlak yüzlü erkeklerde iyi sonuç vermez. Kahküllü kesimler de yuvarlak yüzlü erkeklere pek gitmez. Yüzü daha kilolu ve daha yuvarlak gösterir.

Köşeli yüze sahip erkeklerde kesim bir parça daha hareketli olmalı. Üst kısımların daha uzun ve yanların daha kısa olması köşeli yüzler için daha uygundur. Saçın yan kısımlarının daha serbest ve dağınık bırakılması da yüzdki köşeli hatların yumuşak gözükmesini sağlar ve yüzün uzunluğunu kapatır. Köşeli yüzlerde üstlerin kısa kesilmesi d yüze sert bir ifade katar. Bu yüzden üst kısımların biraz daha uzun bırakılması daha iyi olacaktır.

Oval yüzler ise hemen her modeli rahatlıkla taşıyabilir niteliktedir. Asimetrik kesimler bile  oval yüzlerde son derece uyumlu durur. Araya kat verilmesi ve üst kısımların dalgalı olarak şekillendirilmesi havalı bir görünüm yakalanmasını sağlar. Ancak oval yüze gitmeyen detaylardan birisi favorilerdir. Oval yüzlerde favori bırakmak yüzü daha kısa yahut daha uzun gösterebilir.

Erkek saç modelleri yanlar kısa üstler uzun formuyla 2016 ve sonrasına da damga vuracak ve şehirli erkek figürünü peşinden sürükleyecek gibi görünüyor.

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir