Gülben Ergen Kısa Saç Modelleri

Gülben Ergen Kısa Saç Modelleri, kuaförlerin müşterilerinden en çok istek aldığı saç kesim modelleri arasında başı çekiyor. Sinema ve sahne dünyasında yıllardır gündemde olan Gülben Ergen, kariyerinin büyük bir bölümünde kısa saçlı haliyle hayranlarının karşısına çıktı. Uzun saçı da kullanan Gülben Ergen kendisini kısa saçlarıyla daha iyi hissetti ve ifade etti. Kısa saçı gerçekten çok iyi taşıyan Ergen, bu özelliği ile de pek çok kadına ilham verdi ve örnek oldu. 2000’li yılların başında pek çok kadın saçlarını onun gibi kestirmek için kuaförlere akın etti. Yüz anatomisi, saç tellerinin  yapısı ve saçlarında kullanılan rengin de, saç kesimini öne çıkardığı düşünüldüğünde, verdiği esinle, saçlarını kısacık kestirmeye cesaret edemeyen kadınlara da cesaret verdiği söylenebilir.

Daha çok katlı kesimi kullanan Gülben Ergen,  bu stili bazen tamamen jöleleyerek ıslak ve geriye doğru taranmış haliyle, bazen de sık dalgalarla hareketlendirilmiş hacimli ve enerjik halleriyle kullandı. Ensedeki saçların usturayla inceltilerek seyreltildiği, üstlerin ise biraz daha uzun ve hacimli bırakıldığı modelden tutun da, katlı küt modelleri; kısa ve kıvırcık modellerden, pixie modele kadar pek çok kısa saç modelini kullanan Gülben Ergen, bu kısa saç kesimlerini ağırlıklı olarak kahve ve sarı tonlarıyla kullandığından olsa gerek modellerin daha da ön plana çıkmasını sağladı.

Gülben Ergen Kısa Saç ModelleriYuvarlak yüz hatlarına ve dolgun elmacık kemiklerine sahip olan Gülben Ergen, yine kendisiyle bütünleşen siyah kalem ağırlıklı ve puslu göz makyajı ile de kısa saç kesimini tamamladı.

Gür ve kalın telli bir saç yapısına sahip olan Gülben Ergen’in bu özellikleri, saç kesiminin iyi gözükmesini sağlasa da, onu tanıyan ve yüzüne nasıl bir saç tasarımının daha iyi gideceğini bilen bir kuaförle çalışıyor olması da Gülben Ergen kısa saç modelleri şeklinde bir tanımlama yapılıyor olmasını sağlıyor.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir