Günlük Kısa Saç Modelleri

Her kızın çok iyi bildiği bir şey vardır. Kızlar sabah uyandığında saçları mükemmel olmaz. Onları mükemmel hale getiren duşa girmeleri veya saçlarını şekillendirebilmeleridir. Saç bir kadının duruşunu çok fazla etkilediği için her kadın saçları güzel görünsün ister. Bunun için birkaç günlük saç modeli öğrenmeniz günü kurtarmanızı sağlar ve özgüveninizden hiçbir şeyin eksilmemesini sağlar.

Saç Düzleştirme

Kısa saçlar için günlük saç modellerinin en kolayları düzleştirici ve maşa ile yapılan modellerdir. Düzleştirici ve maşa ısı ile saçınızda hoşunuza gitmeyen herhangi bir noktayı hemen düzeltebilir ve saçınızın her zamanki halinden daha güzel görünmesini sağlayabilir.

Günlük kullanım için kalıp şeklindeki görüntülerden kaçınırsanız doğal bir güzellik ile ışıldayabilirsiniz. Bunun için tüm saçınızın üzerinden düşleştirici ile geçebilirsiniz. Ardından çeşitli saç aksesuarları veya örgüler deneyerek saçınızı daha özel hale getirebilirsiniz.


Saçınıza maşa ile günlük bir görüntü verecek olmanız sizi korkutmasın. Maşa saçta çok uzun süre bekletilirse kalıp gibi bir görüntü oluşmasına neden olur. Bu da yapay durur. Bunun önüne geçebilmek için parmaklarınızı saçlarınızı açarsınız. Bu şekilde günlük ve doğal görünümlü dalgalar elde edersiniz.

Saç Toplama Yöntemleri

Günlük kısa saç toplama modellerini öğrenmek de günü kurtarmanızı sağlayacaktır. Saçı toplamak, saçtaki dağınıklığın ört bas edilmesini sağlar. Saçınızı küçük bir atkuyruğu haline getirdiğinizde atkuyruğunuzun güzel görünmesi için saçınızın ön tutamlarını yüzünüze bırakabilirsiniz.

Bu şekilde küçük olan atkuyruğunuz daha da dikkat çekici bir hal alır. Bu saç modelini bir daha özelleştirmek istiyorsanız saçınızın öndeki tutamlarını örebilir ve atkuyruğunuzun etrafına dolayabilirsiniz.

Örgü Modelleri

Günlük kısa saç modelleri ve yapılışlarını öğrenmek istiyorsanız mutlaka birkaç çeşit örgü bilmelisiniz. Saç örmeyi bilen bir kız diğer kızlara göre bir adım öndedir. Çünkü ne durumda olursa olsun saçlarının güzel ve bakımlı görünmesini sağlayabilir.

Bunu balıksırtı, balık kılçığı gibi örgülerle başarabilir. Bunun yanı sıra en çok dikkat çeken örgü çeşidi Hollanda örgüsüdür. Bunun nedeni örgü biraz gevşetilince üç boyutlu bir görüntü oluşmasıdır. Birkaç örgü modeli demek onlarca saç modeli demektir. Bütün örgü modelleri günlük hayatta rahatça kullanılabilir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir