Güzel Kısa Saç Modelleri

Uzun yıllar uzun saç kullanmış bir kadın, bir kararla saçlarını kısa kestirdiğinde saçına şekil vermekte zorlanabilir. Kendisine neyin yakışıp neyin yakışmadığını ayırt edemez hale gelebilir. Bunu tam anlamıyla ayırt edebilmek için birkaç saç modeli denemeli ve yüz tipine uygun modeller tercih etmelidir. En güzel kısa saç modelleri doğal görünümlü kısa saç modelleridir. En güzel kısa saç modelleri okul için araştırılıyorsa özellikle örgü modelleri incelenmelidir. Güzel kısa saç modelleri her yüz tipi için farklılık gösterir.

Her kıza açık saç yakışır. Kısa saçın uzun saça göre daha havalı bir görüntüsü vardır. Kısa saça sahip bir kadın kendinden daha emin görünür. Bu nedenle kısa saça sahip kadınlar saçlarını açık tercih etmelilerdir. Ancak saçı açık tercih edebilmek için saçın şeklinin düzgün olması gerekmektedir. Bunun için çeşitli şekillendiriciler kullanılabilir. Bunun yanı sıra düzleştirici ve maşa da saç şekillendirmede çok yardımcı olur. Ancak saçın her gün düzleştirici ve maşa ile şekillendirilmesi saçı kırar ve zamanla kötü görünmesine neden olur.

Son zamanların en trend saç modellerinden biri olan yarım topuz modelleri uzun saçlı kadınlara da kısa saçlı kadınlara da yakışmaktadır. Yarım topuz saç modeli çok kullanışlı ve hayat kurtarıcı bir saç modelidir. Saçın özellikle üst kısımlarında bozukluk var ise yarım topuz saç modelleri kötü görüntünün giderilmesini sağlar.

Kısa saçı da uzun saçı da kurtaran ve her kıza çok yakışan modeller örgülü saç modelleridir. Örgülü saç modelleri bir kızı masum da yapabilir asi de. Bunun nedeni pek çok örgü çeşidinin bulunmasıdır. Eğer masum bir kız olmak istiyorsanız balıksırtı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer biraz daha asi bir görüntü istiyorsanız balıksırtı saç modellerini biraz daha gevşek olacak şekilde tercih edebilir, halka şeklindeki saç aksesuarlarını kullanabilirsiniz. Saç örgülerinden Hollanda örgüsü en çok beğenilerek kullanılan saç örgüsüdür. Bu saç örgüsünü çok fazla beğenilmesinin nedeni biraz gevşetince üç boyutlu bir hal almasıdır. Bu da saçlarınızın daha çok dikkat çekmesini ve güzel görünmesini sağlar.

 

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir