İnce Telli Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

Kadınlar en çok saçlarına önem verirler ve daha güzel saçlara sahip olabilmek için büyük bir çaba harcarlar. Saçların en önemli aksesuarlardan biri olduğunun bilincinde olan kadınlar, daha gösterişli saçlara sahip olmak için ciddi bir maliyete katlanmakta ve uzun süreler harcamaktadır.

 

Farklı birçok saç tipi mevcuttur ve bu sebeple tercih edilecek olan saç modelleri de buna uygun olmalıdır. İnce telli saçlara sahip olan kadınlar, saçlarını daha hacimli ve canlı gösterecek olan saç modellerini tercih etmelidir.

Bunun için saç modeli de tek başına yeterli değildir elbette. Saç tipine uygun doğru ürünü kullanmak ve mümkün olduğunca kimyasal ürünlerden uzak durmak gerekmektedir.

En zor saç tiplerinden biri olan ince telli saçlarda, mümkün olduğunca uzun saç modellerinden uzak durmak gerekir. Kısa ya da orta uzunluktaki ince telli saçlar için kısa saç modelleri saçların daha dolgun ve tok görünmesini sağlayacaktır.

Şimdi sizlere ince telli saçlara sahip olan kadınların tercih etmesi gereken son yılların en trend kısa saç modellerinden bahsedeceğiz. İşte ince telli saçlar için kısa saç modelleri :

 1- Kısa Bob Kesimi :

Eğer saçlarınızı çok kısa kestirme taraftarı değilseniz bob kesimini tercih edebilirsiniz. Kısa bob kesiminde saçların yan bölümüne kâkül bırakılmakta ve diğer bölümlerine ise hafif kat verilmektedir. Bu model ile saçlarınız hem daha canlı hem de daha gür görünecektir.

 2- Kısa Pixie Saç Kesimi :

Son yıllarda oldukça popüler olan kısa pixie saç modeli, ince telli saçlara sahip olan kadınlar için en ideal saç modellerinden biridir. Bu saç modeli ile saçlarınızdaki ince ve cansız görüntüyü ortadan kaldırabilir daha gösterişli saçlara sahip olabilirsiniz. Kısa saç modeli ile saçlarınızın bakımını da daha kolay yaparak güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir