Kadın Kısa Saç Kesimleri

Kadın kısa saç kesimleri bir moda akımı takiben de yapılabilir, tamamen özgür ve orijinal yaratılar şeklinde de… Kısa saç modelleri bayan nasıl yapılır sorusu, bir yanıta koşut olarak hayata geçirmek istendiğinde, evvela ustaca tasarlanmış ve yüze entegre edilmiş iyi bir kesim ortaya çıkarmak gerekir. Burada iş, ehil kuaförlere düşüyor. Saç kesimi adeta bir sanattır ve bu sanatı iyi icra eden kuaförün elinden çıkan iyi bir kesim hem kadının yüz hatlarını daha iyi ortaya çıkaracak, hem daha genç ve enerjik görünmesine yardımcı olacak hem de kişinin kendine olan güvenini artıracaktır; zira “saç” moraldir. İyi kesilmiş, uygun renklerde boyanmış ve iyi taranmış bir saç, kişinin moralinin yükselmesini ve buna bağlı olarak daha başarılı olmasını bile sağlayacaktır. Mutlu insanlar her zaman Kadın Kısa Saç Kesimleridaha başarılı değil midir? O halde eğer kısa kesim saç modelleri tercih edilecekse ve kararsız kalınıyorsa, ilk adım olarak kataloglardan bir kısa saç kesim stili belirlemek ve kuaförle istişare ederek bu modelin yüze gidip gitmeyeceğini belirlemek ve sonra işi makasa bırakmaktır.

Kısa Saç Kesimleri Modelleri

Yüz tipine göre kısa saç modelleri son derece çeşitlidir ve her kesim her yüze gitmez. İddialı kısa saç modelleri düşünülüyorsa, yüze yakışıp yakışmayacağına dikkat edilmeli, saç telinin yapısı ve saçların hacmi de göz önünde bulundurulmalıdır. Saç modelleri kısa saçlılarda bile o kadar zengin ve çeşitli ki, bu, kısa saç isteyen bir kadın için pek çok alternatif seçenek olduğunu gösteriyor. Mesele bu seçeneklerin içinden yüze ve genel görünüme en uygununu tespit edebilmek ve iyi bir kesimle, bu kısa saç modelini kişisel bir tarz haline getirebilmek…  Yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri içinde, özellikle minyon yüzlere en iyi giden saç kesimlerinden birisi de kısa saç kesimi modelleridir.

Kısa saç dendiğinde ilk akla gelen kesim pixie olmuyor mu sizce de? Erkeksi gibi görünen ama oldukça feminen duran bir model olan pixie kesimde, yüz yapısının minyon, boynun ince ve uzun olması, bu modelin çok daha iyi taşınmasını sağlıyor. Küt kesimler de devri hiç kapanmayacak olan kesimlerden birisi. Yuvarlak, kare, katlı veya yanlar uzun arkalar kısa kesimler de her yaştaki kadının rahatça kullanabileceği form ve yapıda kesimler olarak dikkat çekiyor.

Kısa saç saatiniz geldiyse, iyi bir kuaföre gidin, kısa saç kesimi istediğinizi söyleyin ve kısa saç kesimleri nasıl yapılır kısmını kuaförünüzün hayal gücü, deneyimi ve maharetine bırakın. O sizi yüzünüze hangi kısa kesimin daha çok gideceğini bilir ve uygular nasıl olsa…

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir