Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Kahküllü saç, insana pozitif bir enerji veren, yüzündeki ifadeyi samimileştiren ve sahibine masumane bir ifade veren saç kesimidir. Pek çok saç kesimine ve pek çok saç rengine uygunluk gösterir. Kısa saç sevenlerin de vazgeçemediği bir ayrıntıdır.

Kahküllü kısa saç, saçınızın şekil alabilip alamamasına göre kullanımı zorlaşabilecek bir saç modelidir. Saçlar yüzünüze indiği için kahküldeki bir bozukluk hemen dikkat çekecektir. Kahküllü kısa saç modelleri birkaç yardımcı elemanla kolayca yapılabilecek, saç modelleridir. Kısa saç modellerinin birçoğu kahküllü saç modellerine uygulanabilecektir.

Kahküllü saçın en büyük problemi saç uzarken kahkülün zamanla kesilmesi ve buna üşenilmemesi gerektiğidir. Kısa saçların bir tarzı vardır ve buna kahkül de eklenince kendi izinizi rahatlıkla bırakabilirsiniz ancak kahkül kullanımıyla ilgili bilginiz yoksa ve kahküllerinizi kendi haline bırakmayı düşünüyorsanız, kısa saçlarınızla yakaladığınız tarz yok olacaktır.

Kısa saç modellerinin birçoğu kahkülle kullanılabilir. Kahkülün iki yanınki saçlarını örerek arkada birleştirmeniz, saçınızın bir kısmını da aşağı salmanız inanılmaz uyumlu bir görüntü yaratacaktır. Kahkül dışında saçınızı ikiye ayırıp saçınızı örmeniz sizi bir günlüğüne çocukluğunuza geri gönderecektir.

Kahkülün başladığı hizadan örerek bir taç yapmanız özellik bu tacın çok ince olmamasına dikkat ederek bu modeli uygulamanız, bu saç modelini favoriniz haline getirecektir.

Saç örgüsüyle uğraşamayacağınızı söylüyorsanız, saç maşası veya saç düzleştiricisi ile doğal saç modelleri elde edebilirsiniz. Saçlarınıza başka hiçbir işlem uygulamadan saçlarınızı salarak günü geçirebilirsiniz.

Kahküllü kısa saç modellerinden en çok göze çarpan ve kıyafetlerinizle uyumuna göre sizi arz gösterebilecek olan bandana kullanımıdır. Bandana kullanımı kısa saçta çok popülerdir. Bandanayı ister kahküllerinizi geriye alarak isterseniz de kahküllerinizi önde bırakarak kullanabilirsiniz.

Kahkülle kazandığınız samimi ifade kullandığınız bandana ile artacaktır. Yine bir başka saç aksesuarı olan taçlar da kahküllü saçlara özellikle yakışmaktadır.

Tüm kahküllü saç modellerini kullanırken dikkat etmemiz gereken en önemli şey kahkülünüzün duruşudur. Çünkü kısa saç, kısa zamanda ve çok kolay şekil alır. Kahkül de çok kolay şekil alır ancak şekilli olmayışı tüm emeklerinizi çöpe götürebilir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir