Kalın Telli Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

Kadınlar, belirli bir yaşa geldiklerinde gün içerisinde kendilerini kurtarabilecekleri birkaç modeli öğrenmelidirler. Saçlarınız her zaman mükemmel görünmez. Kimi zaman çok acil bir toplantıya yetişmeniz gerekebilir. Daha pek çok nedenle bakımlı görünmeniz gerekebilir. Bunun için kolay ve pratik birkaç saç modeli öğrenmek sizi kurtaracaktır.

Kalın telli kısa saçlara sahip kadınlar dünyanın en şanslı kadınları olarak gösterilebilirler. Bunun nedeni kalın telli saçların, saç modellerini daha başarılı bir şekilde taşıyabilmeleridir. İnce telli saçlarda yapılan saç modellerini kendini daha zor belli eder. Saç modelini yaparken saçın inceliğine bağlı olarak dolaşması da saç modelini yapmayı zorlaştırır. Kalın telli saç modelleri en sade hali ile bile ince telli saçlara göre daha çok ilgi görür.

Kısa kalın telli saçı düzleştirerek veya maşalayarak rahatça kullanabilirsiniz. İster düzleştirin isterseniz de maşalayın, saçlarınız hacimli görünecektir. Bir saçın güzel ve bakımlı görünmesi hacimli duruşu ile orantılı olduğundan saçlarınız günü kurtarabileceklerdir.

 

Kısa kalın telli saç modellerinin en çok rağbet görenleri örgülü saç modelleridir. Kalın telli saçın farklılığı özellikle örgü modellerinde belli olur. En çok sevilen kısa saç örgü modellerinden bir tanesi balıksırtı örgüsüdür. Balıksırtı deyince gözünüz korkmasın. Kısa saçta bile harika balıksırtı modelleri kullanılabilir. Bunlardan bir tanesini yapmak için saçınıza tek bir balıksırtı örgüsü örecek gibi saçınızı örün. Saçınızı sonuna kadar ördükten sonra lastik toka ile tokalayın ve saçınızın ucunu saçınızın içine sokun. Saçınız bu şekilde hem çok havalı hem de topuz yapmışsınız gibi görünecektir. Saç telleriniz kalın olduğu için hacimli bir görüntü elde edersiniz.

Kalın telli saçlardan küçücük bir örgü modeli bile havanızı değiştirebilir. Saçınızı yandan ayırarak çok saç olan kısmını örebilir ve örgülü tutamı arkaya doğru tutturabilirsiniz. Saçlarınızı ortadan ayırmayı seviyorsanız, saçınızı iki yandan örerek arkada birleştirebileceğiniz bir saç modelini tercih edebilirsiniz. Örgülü saç modellerinin en çok sevilenlerden taç teklinde örgü saç modeli ise saçlarınız kalın telli olduğu için siz de çok güzel duracaktır.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir