Katlı Kısa Saç Modelleri

Kısa saçın kesimi hiç şüphesiz ki cesaret gerektirir. Çünkü kısa bir saçı taşıyabilen kadın sayısı azdır. Özellikle katlı bir kısa saç taşımak zordur. Çünkü saçın katları her gün aynı şekilde şekillenmez. Kestirmek istediğiniz modelden çok başka bir modelle uyanmış olursunuz.

Ayrıca katlı kısa bir saç için mutlaka iyi bir kuaföre gidilmelidir. Çünkü katlı saçlar her ne kadar dağınık görünse de, küçük pürüzleri çok rahat gösterebilecek saçlardır. Kişiye özgüven verici bir görünüm sağladığı gibi hiç beklemediği bir görünüm de verebilirler.

Katlı saç modelleri tarzınızın uyabileceği bir model bulabileceğiniz kadar çok çeşitlenmiştir.  Özellikle katlı kısa saçla tarz yaratmanız mümkündür. Katlı kısa saç modelleri, sizi olduğunuzdan yaştan daha genç gösterecektir. Çünkü bu saç modelleri kişide sönük değil de dinamik durur. Sanki bitmeyen bir enerjiniz olduğu ve diğer insanlardan farklı olduğunuzu ön plana çıkarır.

Katlı kısa saç modelleri tüm saçın katlı kesilmesiyle kullanılabileceği gibi kahkülle veya perçemle de kullanılabilmektedir. Kahkül normalde kişiye masumane bir hava verirken katlı kısa saç kesimlerinde, kesimin yarattığı havayı bozamamaktadır.

Katlı kısa saç modellerinden bir diğeri şu aralar modası biraz geçmiş de olsa, cesaret gerektiren ve kendine yakıştırabilene ilgiyle baktırtan önü uzun arkası kısa saç modelleridir. Katların arkaya doğru kısaldığı bu saç modeli kişiye asiliğin yanında kendi tarzını yansıtacak gücü verir.

Katlı saçlarda katın kısalığı büyük bir önem az etmektedir. Bu tercih edeceğiniz saç modeline göre değişmektedir. Saçınız erkek saç kesimine yakın bir hal alacaksa katların uzunluğu birbirine yakın ancak kısa olmalıdır. Katı kısa saç kesimi denince son zamanların trend ismi olan pixie saç kesimi akla gelmektedir.

Bu saç kesimi ünlü birçok isim arasında yayılmış ve kullanılmış, diğer katlı saç kesimlerinin aksine kullanan kişiye sempatiklik kazandırmıştır. Bu saç kesimini kullanmak isteyenlerin seçecekleri modeli yüz hatlarına göre seçmeleri gerekmektedir.

Pixie saç kesimin en çok oval yüzlü insanlara yakıştığı belirlenmiştir, çünkü saçın yukarıda toplanması yüzü olduğundan daha uzun gösterecektir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir