Kısa Atkuyruğu Saç Modelleri

Sadece kısa saça sahip kadınların anlayacağı bir duygu vardır. O da kısa saça sahip olan kadınların atkuyruğu ve topuz yapmayı ne kadar özledikleridir. Kısa saça sahip kadınlar sanki atkuyruğu veya topuz yapamayacaklarmış gibi hissederler. İşin doğrusu ek saç kullanmadıkları sürece omuzlarına uzanan atkuyrukları yapamazlar ancak güzel görünen atkuyrukları yapabilirler.

 

Kısa atkuyruğu saç modelleri hem günlük hayatta hem de özel günlerde kullanılabilir. Kısa saçta atkuyruğu saç modelleri her kadının kendine yapabileceği saç modelleridir. Atkuyruğu kısa saç modelleri birkaç değişik şekilde karşımıza çıkar.

Bunlardan en çok göze çarpanı ıslak görünüme sahip atkuyruğu modelleridir. Özellikle özel gün ve gecelerde kullanılabilecek olan bu saç modelini yapabilmek için saçı ıslak gösteren spreylere gerek duyulur. Saç ince bir tarak ile geriye taranır. Saçın ön kısmına bombe verilir.

Bütün saç arkada toplanır ve ortada bir atkuyruğu yapılır. Saçın havalı görünmesini sağlayan şey ıslak görüntüsüdür. Bu nedenle pek çok kısa saçlı kadının özel günlerde tercihidir.

Kısa saçlı kadınları tereddüde düşüren şey atkuyruklarının hacimli olmayışıdır. Akıllarında bulunması gereken şey dikkatleri atkuyruğunun üzerinde toplamamaları gerektiğidir. Uzun saçlı kadınların kullanabileceği atkuyruğu modellerinde dikkat atkuyruğuna toplanır.

Çünkü atkuyruğu uzun ve hacimli olur. Kısa saçlı kadınlarda dikkatin atkuyruğuna toplanmasını engelleyebilmek için saç aksesuarları kullanmak çok yerinde bir hareket olur.

Atkuyruğu saç modellerini daha da güzel gösterebilecek bir şey varsa o da saç modeline örgüler eklemektir. Atkuyruğuna örgü eklemek dikkati atkuyruğunuzdan çeker. Saçınızı çok daha özenli gösterir. Örgülü atkuyruğu modellerini yüz şeklinize göre tercih ederseniz mükemmel görüntüler elde edebilirsiniz.

Saçınızı yandan ayırıyorsanız saçınızın öndeki bir tutamını örerek atkuyruğunuza tel toka ile tutturabilirsiniz. Örülen bu tutamın açılarak hacimlendirilmesi daha güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer saçlarınızı ortadan ayırıyorsanız, saçınızı iki yandan örerek atkuyruğunuzun iki tarafına tel toka ile tutturabilirsiniz.

Bu örgülü modeller hem günlük kıyafetleriniz ile hem de elbiselerle uyum gösterebilir. Bu nedenle günlük hayatta da özel günlerde de saçlarınız kısa iken atkuyruğu tercih etmekten çekinmeyin.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir