Kısa Gelin Saçı Modelleri

Gelin topuzu diye bir algı olduğu için her gelinin saçının uzun olması gerektiği gibi bir yanlışlık çok söz konusudur. Hayatının en mutlu gününde olması gereken gelin adayının saçları da o nasıl istiyorsa öyle olmalıdır. Normal hayatta kısa saçtan vazgeçemeyen pek çok insan vardır.

Kısa saçla mutlu olan kişilerin düğünleri için uzun saçlı olmaları gerekmelerinin saçma olduğu aşikardır. Bu yüzden kısa gelin saçı modelleri türemiştir. Saçın kısalığına göre pek çok farklı model tercih edilmektedir. Kısa saç gelin başı modelleri en az uzun saç gelin başı modelleri kadar ilgi toplamakta ve gelinlik ve duvağa çok yakışmaktadır.

Kısa gelin saçı modelleri de en az uzun gelin saçı modelleri kadar çoğalmıştır. Hatta uzun saçta sürekli bir topuz tercihi olduğu için kısa gelin saçları daha fazla çeşitlilik göstermektedir. Kısa gelin saçı modellerinde saçın uzunluğuna göre saç istenilen şekle sokulur ve çeşitli aksesuarlarla göz alıcı hale getirilir.

Çok kısa saçların, örneğin pixie kesim bir saçın gelin saçı olabilmesinin en beğenilen modeli duvağın saça tutturulduğu saç modelleridir. Yüzü tamamen açıkta bırakan bu saç modeli bazı gelinlik tarzlarına çok yakışmaktadır. Yine gelinliğin tercihine göre, bu saç modeline taç takılması da onu gelin saçı haline sokacaktır.

Kısa saç gelin modellerinden en çok tercih edilenlerden biri şapkalı gelin saçı modelleridir. Bu saç tercihi sizi geçmişe götürebilecek, filmlerde gördüğünüz gelinleri aklınıza getirecektir.

Kısa gelin saçlarından bir diğer göze çarpanı ise saçta hiçbir aksesuar kullanmaksızın saçların maşalanmasıdır. Bu saç modeli boynu ve göğsü açık gelinlik modellerine çok yakışacaktır. Doğru bir gelinlik tercihi ile, saçların doğal bir görünümde bırakılması parıldamanıza yardımcı olacaktır.

Saçlarının kısalığından çok rahatsız olan gelin adaylarını daha gösterişli bir hale getirebilecek saç aksesuarları bulunmaktadır. Kullanılan saç aksesuarları düğün konseptine göre seçilmeli ve tabi ki gelinlik modeli de göz önüne alınmalıdır. Çok kalın taçlar, sade bir gelinliğe çok yakışmakta ve doğal tonlarda bir makyaj ile gelinin büyücülüğü yakalanmaktadır.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir