Kısa Kıvırcık Saç

Kıvırcık saç bakımı en zor olan saç türüdür. Kıvırcık saç, yuvarlak yüzlü ve oval yüzlü kişilere yakışır. Kıvırcık saçların bakımı, saçları ortaya çıkararak vurguluyor. Kadının yüzünü ön plana çıkaran kıvırcık saçlar ahenkli bir yapıda olursa sevimli bir ifade katar.

En Trend Kıvırcık Saç Modelleri Nelerdir?

Kıvırcık saç modelleri, kişinin beğenisine göre ve kullanımına göre şekilleniyor. Kişinin yüz yapısı ve fiziksel özellikleri kıvırcık saçın modelini belirliyor. Kişi, oval veya yuvarlak bir yüz hatlarına sahipse kısa kıvırcık saç modelleri ve tarzlarını deneyebilir.

Kıvırcık kısa saç modelleri kişiye modern bir hava katıyor. Kısa bir yapıda olması kolayca şekil almasını sağlıyor. Kişiye hız kazandıran kıvırcık kısa saç modelleri, en çok iş kadınlarının tercihleri arasında yer alıyor.

2017 İlkbahar/Yaz Modası’nın genel anlayışında; birbirinden bağımsız çizgilerin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Asimetrik detaylar sadece kıyafette değil, saç modellerine de yansıdı. Kıvırcık asimetrik kısa saç modelleri, bağımsız ve asi ruhlu kadınları temsil eden bir yapıda. Asimetrik kesimler, saça katlı bir hava vererek daha hacimli durmasını sağlıyor.

Böylelikle dolgun ve sağlıklı bir saç görünümü sağlanıyor​​​​​​. Asimetrik kesim detayları ile dalgalı saç görünümü birleşerek özgür ruhlu bir saç stili ortaya çıkarıyor. Hollywood ünlülerinin de tercihleri arasında yer alan asimetrik kısa saç kesimleri, kişiye doğal bir hava katıyor. Asimetrik saç kesimleri ile öne çıkan ünlüler arasında; Miley Cyrus ve Katy Perry yer alıyor.

En farklı kıvırcık saç modelleri arasında yer alan yanlar kısa üstler uzun saç modeli kıvırcık, kadına güçlü bir hava katıyor. Erkeksi saç kesim modelleri kadına marjinal bir hava katarken rahatlık sunuyor. Yaz aylarında en çok tercih edilen saç modelleri arasında yerini aldı.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir