Kısa Küt Saç Modelleri

Kısa saç modellerinden birini seçerek tarz sahibi olabilmek çok kolaydır. Çünkü kısa saç, toparlanması daha zor olması, daha az saç modeli olması gibi yanılgılar içinde eriyip gidebilecek ve acaba yakışır mı sorusu ile cesaret edilmesi zor bir kesimdir. Ancak çoğu kısa saç sahibi insan daha tarz sahibi görünür.Kısa saçın kesiminde yapılan küçücük bir değişiklik bile  çok saçı farklı hale getirebileceği için çok çeşitlilik gösterir.

Kısa saç kesimlerinden küt saç kesimi, en çok tercih edilen saç kesimidir. Küt saç modelleri, kadına ayrı bir dominantlık ve hava kattığı gibi kullanılış şekline göre kendinden emin veya sempatik bir ifade kazanılmasını sağlamaktadır.

Saç kesim modelleri içinden uzun saça da kısa saça da yakışan bir kesimdir, küt saç. Çünkü saçların aynı hizada uzanması uzun saça da kısa saça da daha bakımlı bir görüntü verir. Saçların aynı boyda ve bir arada olması saçı olduğundan daha kalın gösterdiği gibi pek çok saç modelinin yapılmasını da kolaylaştıracaktır.

Yüz tipine göre kısa süt saçlar perçem veya kahlül ile birleştirilebilir. Bu iki farklı model birbirinden çok farklı tarzları yansıtsa da saçın küt kesimi saçı toparlayacak ve tercihinizin doğru olduğunu size her aynaya baktığınızda hatırlatacaktır.

Örgülü Kısa Küt Saç Modelleri

Kısa küt saç modelleri denince akla ilk gelecek olan modeller örgülü saç modelleri olmalıdır. Kısa saçta basit farklılıklar yaratmak örgü ile mümkündür. İster önden küçük bir tutamın örülmesi, ister örgünün taç şeklinde yapılması, istenirse iki yandan örülen saçların arkada bir arada toplanması saça güzellik katar. Bu örgüler saç kesimi küt olduğu için daha dolgun görünecek ve bu da saçınızın daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Kısa saçta topuz yapılmayacağı iddia edilse de küçük ve dağınık bir topuz ile günü kurtarmanız mümkündür. Uzun saçlarla yapacağınız bir topuzdan çok farklı olsa da tarzınızı yansıtabilmeniz mümkün olacaktır.

Kısa saçlarda tercih edilebilecek bir başka model ise saç aksesuarlarından bandanayı kullanmaktır. Kısa saçı toparlayabilmek daha kolaydır. Saçlarınızın iflah olmadığı bir gün saçlarınızı bandana ile toplamak size bambaşka bir hava katacak ve tarz görünmenizi sağlayacaktır.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir