Kısa Saç Dağınık Topuz Saç Modelleri

Kısa saç dağınık topuz saç modelleri kısa saçları şekle sokmanın en pratik ve kolay yollarından biri. Hem topuz yapıldığında saçların kısa olduğu da anlaşılmaz ve saçları hem kendi halinde kısa, hem de dağınık topuzlarla uzun gibi kullanmak mümkün hale gelir. Saçlar oldukça kısaysa son dönemde hayli revaçta olan ve giderek yaygınlaşmaya başlayan yarım topuz modeli de imdada yetişir. Bilhassa ombreli ve röfleli saçlarda daha da hareketli duran bu stil, aynı zamanda geleneksel sayılabilecek bir modeli adeta cover’layarak modernize eden ve güncelleyen bir anlayışın ürünü.

Saçta da makyajda da doğal olanı ve tabii duranı makbuldür. Sanki dakikalarca, saatlerce kuaför ve makyöz tarafından uğraşılarak çıkartılmış saç ve makyajdan ziyade sanki ertesi günden kalmış da hafifçe uçmuş gibi doğal makyajlar ile keskin ve sert hatlara sahip, belirgin geçişlerle montajlanmış, kuaförden yeni çıkmış gibi duran topuzlar yerine daha salaş, doğal, kendi haline bırakılmış sanki şöyle bir toplanıvermiş gibi duran topuzlar her zaman daha makbuldür. Dağınık topuz saç modelleri işte böyle bir çizgiye sahip ve özellikle kısa saç dağınık topuz modelleri 2015  yılında da her platformda göze çarptı, kendini gösterdi, kariyerini sağlamlaştırdı. Gerçi dağınık topuzun kariyeri asla bitmez ve hatta üzerine başka orijinal parçalar alarak tam gaz yoluna devam eder. Kısa saça dağınık topuz modeli nasıl yapılır sorusunun temelde tek, ayrıntıda pek çok cevabı var ve aslolan şey yine hayal gücü, yine yaratıcı fikirler ve biraz el becerisi.
Kısa Saç Dağınık Topuz Saç Modelleri

Dağınık topuz saç modelleri için çeşitli aparatlar da var bunlardan biri çember şeklindeki saç bantları. Bandı başa geçirdikten sonra, saçları bükerek bandın içinden geçirerek çevresine dolamak ve ensedekileri de yine içe doğru döndürüp düzgün bir saç yumağı oluşturmak.

Kıvırcık dağınık topuz saç modelleri de, saçları doğal kıvırcık olan kadınlarda son derece güzel ve marijinal duran bir stil. Firketeleri istediğiniz yerden sabitleyin ve sorgusuzca birbirine dolanan tutamları istediğiniz yerden tutturun.  Kıvırcık saçların toleransından sonuna kadar faydalanın.

Ya da maşayla iri dalgalar şeklinde hareketlendirilmiş saç tutamlarını biraz gevşekçe krepe yapıp, ince şeritleri parmağa dolayıp çevirmek ve firketelerle tutturmak. Belli bir şablon yok, kesin hatlar yok, bariz kaideler yok. Her şey kişinin kendi zevkine kalmış. Veyahut kuaförün ustalığına…

Kısa topuz modelleri oldukça kalabalık bir katalog, zengin bir arşiv ve yerinde saymayacak kadar dinamik ve değişikliğe açık bir zemin…

Ortaya çıkacak sonuçlar tamamen kişilerin kendi seçim ve zevklerine kalmış…

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir