Kısa Saç Ense Topuz Modelleri

Kısa saç ense topuz modelleri nelerdir?

Kısa saç modelleri küçük yüzlü kadınların çok kullandığı modeller arasındadır. Kısa saçlarla yapılacak modeller sanıldığı kadar az değildir. Birçok farklı modellerde saçlarınızı kullanabilirsiniz.

Bu modeller arasında topuz modeller oldukça moda. Bu topuz modellerden biri de ensede yapılan küçük ve dağınık topuzlardır. Kısa saç ense topuz modelleri hayat kurtarıcı ve pratik modellerden oluşmaktadır.

 

 Kısa saçlarda topuz modelleri hangileridir?

Ensede dağınık topuz, örgülü dağınık topuz, yandan topuz ve papatya topuz gibi birçok model mevcuttur. Bu modeller sizi çok daha stil sahibi ve tarz gösterecektir. Bu yüzden bu modelleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Birçok modelden bahsedilebilir fakat en iyi modellerden biri olan dağınık örgü topuz yapımından bahsedelim.

 Örgü modellerinden biri olan dağınık örgü topuz nasıl yapılır?

Dağınık örgü topuz için saçlar önce düzleştirilir fön çekilir. Daha sonra masa yardımı ile su dalgası modeli verilir. Daha sonra saçın bir kısmına dağınık bir örgü yapılır ve diğer bölümden ayrılır. Daha sonra geri kalan kısım toplanır ve atkuyruğu biçimde bağlanır.

Daha sonra ise her bir tutamı tel toka yardımı ile içe kıvrılarak topuz şekli verilmeye başlanır. Bu toplama yani topuz bölümü bitince örgü kısım da eklenir ve bu örgü biraz daha doğal görünmesi için de esnetilir. Tel toka yardımı ile de topuz kısma eklenir.

kısa saç için ense topuzu

Son olarak da sprey yardımı ile sabitlenerek harika bir topuz modeli elde edilir. Bu örgü modelini bir düğünde, bir gecede ya da tam tersine dağınık ve salaş göründüğü için günlük te kullanılabilir.

Kısa saçlarda daha hakimsiz göründüğü için günlük kullanımda bir abartı görüntüsü vermeyecektir. Kısa saçlarda topuz modelleri yaparak hem bakımlı hem de daha iyi hissedebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir