Kısa Saç Ense Topuz Modelleri

Kısa Saç Ense Topuz Modelleri

Kısa saç ense topuz modelleri dendiğinde bir duraksama yaşanabilir, öyle ya kısa saçta topuz ne kadar başarılı olabilir ki? Ama hayır. Biraz vizyon, gözlem, hayal gücü ve el becerisi  ile kısa saçlarda nefis ense topuzları kotarmak son derece basit.

Kısa saçlarda topuz modeli oluşturmak çok keyifli bir süreç; zira elde uzun saç tutamlarının olmayışı işi biraz daha hayal patikalarına doğru sürüklüyor ve ortaya birbirinden farklı, özgün ve yaratıcı tekil örnekler çıkabiliyor. Ensede konumlanan asimetrik, yandan yahut nizami topuzlarda hep ayrıksı ve özgür bir ifade yok mu?

Kısa saç modelleri topuz için gerçekten de uygun zeminler ve yerinde duramayan fikirlerle nefis kombinler üretmek mümkün.

Dalgalı yahut düz fönlenmiş saçları, önce başın üst kısmında krepe yaparak hacimlendirmek, sonra da ensede toplanacak saçların enseye ulaşana kadar hangi merhalelerden geçeceğini saptamak gerekiyor. Bütün iş kişinin kendi becerisi ve hayal dünyasına kalmış. Kısa saç ense topuz modelleri örgü şeritleriyle de çok şık duruyor. Hatta giyilen elbisenin tarzına göre hem salaş, hem de şık durabilen sepet örgülü kısa saç ense topuz modelleri her mevsim her tür kıyafetle uyum sağlayacak kadar da kalender aynı zamanda…

Kısa saç ense topuz modelleri, belli bir rutine sığmayan, özgür, başına buyruk, kendi karakteristik hatlarını kendisi belirlemiş ve her çehrede farklı öyküler oluşturabilen hem romantik, hem ciddi, hem kendinden emin hem de uçarı ifadeleri aynı anda, sırayla ve iç içe geçmiş halde verebilmesiyle de  ismi koyulmamış bir şöhrete vakıf…

Kısa saç dağınık topuz modelleri 2015 yılında da çok sık ve yaygın olarak kullanılmış; düğün,nişan, özel gece gibi organizasyonların da en çok tercih edilen saç formlarından biri olmuştur.

Ense topuz modelleri nasıl yapılır sorusunda yanıtın en önemli kısmı, belirlenmiş kalıpların üzerine ektra kişisel yorumlar koyabilmek ve yüze en uygun özgün modeli ortaya çıkarabilmek fikri oluşturmaktadır. Dağınık ense topuz modelleri hem gündelik hayatta, hem ofiste, hem de özel bir gecede kullanılacak kadar çok amaçlı her ortama ve mekana entegre olabilen ve diplomatik bir modeldir.

Maşayla hafifçe kıvrılmış, yahut saç düzleştiriciyle kendi ekseni erafında şöyle bir döndürülmüş, veya bir gece evvelden örülerek çözülmüş doğal dalgalı saçlara yapılan ense topuzları son derece naturel bir görüntü sunar. Saç tutamlarını gelişigizel karıştırarak firketeler yardımıyla ensede sabitlemek, taşlı yahut incili saç taraklarıyla nostaljik efektler oluşturmak, hayal gücünü saç demetlerinin üzerinde gezdirmek tutkulu, doğal, kalıplara sığmayan, modern çizgilere sahip topuzlar oluşturmak sanıldığı kadar zor değil. Başın iki yanında kalan saçları içe doğru bükerek ensede birleştirmek ve firketelerle tutturmak son derece basit ama bir o kadar şık ve kırılgan bir görünüm elde edilmeini sağlayabiliyor. Başın atrafına geçirilen lastik banda dolanan saçlar, yine ensene tutturularak, eski fotoğraflardan fırlamış bir kadın güzelliği verebiliyor. Kısa  ve düz saçlara ense topuzu olmaz mı demeyin, olur elbette. Sımsıkı toplanarak ensede lastikle bağlanan ve etrafına sarılacak saç örgüsü şeklinde hazırlanmış topuz tokalarıyla nefis bir İspanyol topuzuna da sahip olunabilir.

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir