Kısa Saç Modelleri Bayan Örgü

Kısa saç modelleri bayan örgü denilen bir alternatif var ve ilkokul çağındaki kızlardan orta yaştaki hanımlara kadar uzanan geniş bir aralıkta her yaştan kadının ilgi ve sevgi alanına giren bir model. Örgü modelleri uzun saçta daha kolay uygulanabilir görünse de, kısa saçlar için örgü modelleri de yok değil      

Kısa Saç Modelleri Bayan ÖrgüKısa saçlı olmak uzun saçta uygulanabilecek pek çok modelden mahrum kalınacağı anlamına gelmiyor. Topuzdan örgüye kadar hemen her model kısa saçlarda uygulanabilir.

Yanlardan alınacak ince şeritlerin örülerek arkada birleştirilmesi, at kuyruğu yapına saç tutamının örülerek kendi etrafında döndürülerek topuz haline getirilmesi, sepet örgüler, verev örülerek ensede bitirilen çizgiler, alından başlanılarak kulak arkasından geçirilen hayali taçlar, yanlardan yapılan iki örgünün bir taç misali başın üstünde konumşandırılması ve daha bir sürü örgü modeli, en çok tercih edilen kısa saç modelleri içinde yer alıyor.

Kısa saç örgü modelleri içinde o kadar çok alternatif model var ki, insanın dimağı almıyor. Kuaförünüze tarif ederek yahut kısa saç modelleri bayan örgü görsellerinden feyz alarak evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir sürü model var. Örgü saçın verdiği romantik, çocuksu, havai, masalsı ama bir o kadar da cazibeli, dişi ve feminen havayı yakalamak için ille de uzun saçlı olmaya lüzum yok. Güçlü bir hayal gücü ile küçücük bir alanda harikalar yaratılabilir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir