Kısa Saç Modelleri Kadın

Kısa saç modelleri kadın ların sıklıkla tercih ettiği saç modelleridir. Çünkü kısa saç kişinin kendi tarzını bulabilmesi için ona olanak sağlar. Üniversite yıllarından sonra pek çok kadının kısa saça yönelmesinin sebebi belki de budur.

Pek çok insana göre kısa saç modelleri kısıtlıdır ve kısa saçları şekle sokmak zordur. Bu tamamen yanlış ve hastalıklı bir düşüncedir. Kısa saçlar modelleri oldukça çeşitlidir. Saçlarınız ister aksesuar kullanarak ister de aksesuar kullanmadan onlarca çeşide büründürülebilirler.

Kısa saç şekle saç maşalarından veya saç düzleştiricilerinden yardım alabilirsiniz. Eğer saçınızın uzarken yıpranmasın korkuyorsanız saç örgülü modeller, saç taçları ve bandanalar sizin kurtarıcılarınız olacaktır.

Kısa Saç Modelleri Kadın

Saçı kısa kadınların en büyük yardımcılarından biri saç maşasıdır. Saç maşası ile abartılı saçlar yapabileceğiniz gibi doğal görünümlü saçlar elde etmeniz de mümkündür. Özelikle kısa saç modelleri küt kesimde maşa ile büyük farklılıklar yaratabilirsiniz.

Eğer doğal duran ve büyük dalgalar istiyorsanız kalın bir maşa ile saçlarınızı sarmalısınız. Maşanız kalın değil ise sardığınız bu saçları daha sonra açarak doğal bir görünüm kazanabilirsiniz. Maşa ile kıvırcık saçlar elde edebilirsiniz. Bunun için daha ince saç maşalarına ihtiyacınız vardır.

İnce taraklar ile dalgaları ayırmanız çok sayıda kıvırcık tutam elde etmenizi sağlar. Saçlarınızı maşaladıktan sonra saçınızın kısalığına göre üstten yarım topuz yapıp, saçınızın altını dalgalı bırakabilirsiniz veya örgü modelleri ile saçınıza taç yaparak kalanının dalgalar haline dökülmesini sağlayabilirsiniz.

Kısa saçlı bir insanın saçlarını kurtarabilecek diğer önemli şey birkaç örgü çeşidi bilmektir. Saç örmek birçok insan için karmaşık bir şeymiş gibi görünse de birkaç kez denediğinizde eliniz alışacaktır. Evinizde örgü örmeyi öğreneceğiniz biri yoksa youtube kanallarından faydalanabilirsiniz. ,

Saç örebilmeniz demek onlarca saç modelini kullanabileceğiz anlamına gelmektedir. İsterseniz umursamaz görünümde melikler elde edebileceğiniz gibi isterseniz şık davetlere katılabileceğiniz modeller bulabilirsiniz.Saç aksesuarları mutlaka denemeniz gereken bir diğer şeydir. Özellikle yaz aylarında trend haline gelen bandanaları, bağlama şekliniz ve kullanacağınız renk ile tarzınızı rahatlıkla ortaya koyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir