Kısa Saç Örgülü Topuz Modelleri

Kısa saç örgülü topuz modelleri kısa saçla yapılabilecek kısıtlı gibi görünen yelpazenin belki de en verimli ve zengin kısmıdır.

Kısa Saç Örgülü Topuz ModelleriSepet örgü biliyorsanız şanslısınız. Yanlardan sepet örgü ile enseye kadar yol alıp ensede zarif burgular ve karmaşık motiflerle son derece güzel topuzlar oluşturabilirsiniz.

Örgülü topuz yapımı, bir kaç denemeden sonra düş gücünün dar sokaklarına dalarak değişik yollar keşfetmek, kısa saçlarda bile zengin ve gösterişli sonuçlar alabilmenin somutluğa dökülmüş hali adeta… Örgülü topuz yapımının öyle çok alternatifi var ki akıl sır almaz. Örgülü topuz modelleri resimli örneklere bakarak  yapılmaya çalışılan bir model, bakmışsınız bambaşka bir modele sürüklenmiş, oradan da akarak kendi yolunu bulan su misali ortaya tamamen kendine has, orijinal bir model çıkmış.

Kısa saç topuz modelleri ve yapılışları içinde belki de en çok aranan, videosu izlenen ve denenen model olan örgülü topuz yapımı simetrik, asimetrik, dağınık, sıkı, resmi ve şımarık versiyonlarıyla aynaya bakan kadını iyi hissettirecek ve keyf verecek kadar güzel detaylarla süslü… Örün, bükün, örgü demetlerinin birbirinin üzerinden, içinden, altından geçirin; aynı merkezde buluşturun ve gizli tokalarla sabitleyin. Hızınızı alamadığınızda nefis ve sadece ize özgü tasarımların çıktığını görerek mutlu olacaksınız.

Örgü topuz ile hem rahat etmek, hem de şık görünmek mümkündür. Özellikle esintili yaz gecelerinde açık havada yapılan kokteyllerde eliniz ve aklınız sürekli saçlarınızda olmayacak, hem de örgünün o güven veren duruşu ve sıcaklığı ile zenginleşen saçlarınızı keyifle sergileyeceksiniz. İşte bu hiç de aımsanmayacak bir konfor ve harika bir rahatlık duygusu. Kadınlar çok iyi bilir ki saçım bozuldu mu, dağıldı mı, elektriklendi mi şüphelerini yaşamadan, hem şık hem de rahat saatler geçirmek gibisi yoktur. En bilinen kısa saç örgü topuz modellerinden birisi de at kuyruğu yapılmış saçı örerek kendi etrafında dolamak. Ancak bu tip bir topuz için saçların en az omuz hizasında olması gerekir. Daha kısa saçlarda bu modeli uygulamak da mümkün. Bunun için başın en üst kısmından ve yanlardan alınacak ince saç demetleri örülerek ensede gelişigüzel toplanmış saçların arasına karıştırılabilir. Tel tokalarla kolayca tutturulacak bu ince örgüler saça hem hareket, hem canlılık hem de sevimli bir görünüm iliştirecektir.

Kıvırın, bükün, dolayın, birbirinin içinden geçirin ve her seferinde ayrı bir lisanı konuşan özgür ve yenilikçi topuzlar elde edin.

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir