Kısa Saç Şekillendirme Modelleri

Son zamanlarda artık uzun saç modeli demode oldu. Özellikle de bu yılın da modası kısa saç olunca, saçları şekillendirirken ne gibi modeller yapılabilir bir kadın öğrenmek ister. Örneğin kısa saç şekillendirme işleminde bu çok kısa saçlardan bahsetmek mümkündür.

Çok kısa saç modelleri için kadınlar adına en çok yapılan şekillendirme yöntemi saçların üst kısımlarını öne doğru, en uygun bir tarak ile tasarım yapmaktır. Aynı zamanda uç kısımları geriye doğru tarayıp kaldırarak hoş bir görünüm yakalanabilir.

 Saçlar için değişik şekiller

Özellikle düz ve dalgalı saç modelleri için lob ismi ile bilinen kısa saçları şekillendirme kadınlar için en çok ilgi çeken saç stili olmaktadır. Omuzların üstünde bir saç kesimi ile yapılan bu saçlar için uç kısımlarını dağınık bırakarak hoş bir görünüm yakalamanız mümkündür. Fakat bu lob saç şekli için kıvırcık saçlı olan kişilerin yapmaması tavsiye olunur.

Zira pek hoş durmamaktadır. Bu kısa saç şekillendirme teknikleri yanı sıra asimetrik kısa saç modelleri tüm yüz tiplerine gidebilmektedir. Bu saç şekillendirme modelinde saçların tümü bir tarafa toplanmakta ve son derece hoş bir görünüm yakalanmaktadır. Aynı zamanda kabarık bir görünüm de verildiği zaman istenilen her yerde kullanılabilir.

 Kısa saçların kimler kullanabilir

 

Bu kısa saç modelleri genel olarak küçük yüz hatlarına sahip kişiler kullanabilir. Elbette her yüz tipine sahip kadınlar kısa saç kullanabilse de yine de küçük bir yüze sahip kadınlar için kısa saçlar ve birbirinden değişik şekilleri oldukça hoş bir görünüm yakalayabilmektedir.

Elbette burada daha önemli olan kısa saçın kesim modeli ile birlikte kısa saç şekillendirme modelleri olduğu söylenebilir. Üstelik tüm bu kısa saç şekillerine resimli olarak da yine görmek mümkündür. Bu yılın modasının da yine kısa saç olduğunu söylemekte fayda var.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir