Kısa Saç Toplama Modelleri

Kısa saça sahip olarak tarz sahibi olabilirisiniz ancak sadece kızların anlayacağı bir durum da sizi muzdarip edebilir. Özellikle sıcak yaz günlerinde ensenize, kulağınıza veya teninizde herhangi bir noktaya değebilecek olan saçların ne kadar rahatsız edici olduğunu kızlar bilebilir. Böyle zamanlarda saçınızı, teninize değmeyecek bir şekilde toplamak sizin kurtarıcınız olur ancak saçlarınız kısa ise saçlarınızın toplanmayacağını düşünebilirsiniz ancak bu saçınızın uzunluğuna göre değişebilecek bir olgudur.

Kısa saç şekillendirme oldukça basit ve kısa sürelidir. Saçınızı toplayamadığınızdan şikayetçi iseniz, saçınızı şekillendirerek toplayabilir hale getirebilirsiniz. Kısa saç toplama modelleri oldukça basit ve şık duran modellerdir.

Kısa Saç Toplama Modelleri

Kısa saç toplama modellerinden bu sene en trend olanı yarım topuzlardır. Saçlarınızı kısalığı, hepsinin eşit boyda olmaması saçlarınızı toplamanıza engel ise, saçınızı yarım topuz veya yarım atkuyruğu yapmak saçınız uzunmuş gibi hissetmenizi sağlayabilir. Bu modeller denedikten sonra çok hoşunuza gidecektir.

Saçlarınız kıvırcık ise onları bir düzleştirici yardımı ile düzleştirdikten sonra saçlarınızı toplayabilirsiniz. Aynı saç düz iken kıvırcık haline göre daha uzundur. Bu şekilde saçlarınızı at kuyruğu yapabilir veya isteğiniz topuz modelini deneyebilirsiniz.

Kısa saça şekil vermek kulağa zor gibi gelse de daha rahat kontrol altına alındığı için daha kısa zamanda daha kolay şekiller verilir. Saçlarınız kısa ve düz ise onları maşa ile dalgalandırmanız boylarını kısaltacaktır. Ensenize değer saçların değmemesini sağlayacaktır.

Üstteki saçlarınızı da maşaladıktan sonra rahatsız edici bulursanız, saçlarınızı yarım at kuyruğu haline getirerek hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Örgü modellerinden istediğiniz bir modeli seçerek saçınızın ön kısmını örebilirsiniz.

Saç örgüleri alıştıktan sonra kısa sürede saçlarınızın bakımlı görünmesini sağlayacağınız modeller elde etmenizi sağlar. Saçınızı toplayamıyorsanız örebilir ve ondan sonra onları toplayabilirsiniz.

Eğer saçlarınız çok kısa ise küçük lastik tokalar ile istediğiniz sayıda küçük atkuyrukları elde edebilirsiniz. Bu saç modeli yüzünüz kemikli ise özellikle daha çok yakışacaktır.

Kısa saç toplamada kullanabileceğiniz bir diğer şey ise bandanalardır. Büyük bandanalar saçınızın tamamını toplayabilmenizi sağlar ve gün içinde bozulup bozulmadığıyla ilgili telaş yapmanıza gerek kalmaz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir