Kısa Saç Topuz Modelleri Yapılışı

Kısa Saç Topuz Modelleri YapılışıKısa saç topuz modelleri yapılışı biraz el becerisi ve bir parça kreatif yaklaşımla son derece kolay ve ortaya çıkan sonuçlar bir o kadar keyifli ve başarılı… Kısa saça topuz nasıl yapılır sorusunun birden fazla yanıtı var. Son zamanlarda özellikle genç hanımların severek kullandığı ve popüler hale getirdiği, tel tokaların yardımıyla saçın arka kısmında burgular oluşturularak yapılan topuz modelleri gayet havalı ve kibar bir görünüm arz ediyor.

Kuaföre gitmek için zaman yoksa bile, el yatkınlığı ile ve örnek modellere bakarak harika kısa saç topuz modelleri üretilebilir. Yan topuz, örgü topuz, dağınık topuz gibi topuz modelleri kısa saçlarda da kendini gösterebilir.

Kısa topuz modelleri hünerli bir şekilde uygulanırsa, saçların kısa olduğu bile kolay kolay anlaşılmaz. Saç spreyleri, şekillendiriciler, tel tokalar ve firketelerle sabitlenen saç tutamları, yolunu bilen bir su gibi kıvrılarak, kah birbirine dolanıyor, kah birbirinin içinden geçiyor ve ense üzerinde kafesler, fiyonklar, burgular ve bukleler oluşturuyor. Acil davet, organizasyon, toplantı gibi aktivitelerde evde nefis topuzlar yapılabilir. Hem de tüm bakışları üstte toplayacak kadar… Saçlar kısa diye sadece tek bir modele, düz bir föne ve hep aynı görünüme bağlı kalmaya lüzum yok. Kısa saçlar için topuz modelleri ne güne duruyor?

Kısa Saç Topuz Modelleri Yapılışı ve İncelikleri

Kısa saçlara topuz yapımı için gereken malzemeler ucu çengelli lastik toka, bol miktarda siyah tel toka ve firkete, krepe tarağı, fırça ve biraz da sprey ile jöle..

En prototip kısa saç topuz modeli için saçları arkadan lastik tokayla bağlamak ve oluşan minik at kuyruğunu saçın kendi etrafında bükerek yine minik bir topuz oluşturmak yeterli.

Bunun üzerine yapılacak eklemelerle ve artı uygulamalarla zarif ve nüktedan bir topuz elde edilebilir.

Yine aynı topuzun çevresindeki saçlardan ince tutamlar alınıp incecik örgüler yapılabilir ve bu örgü şeritleri arzuya göre topuzun üzerine veya etrafına detay olarak sarılabilir, dolanabilir, aplike edilebilir.

Saçları alından başlayarak şakaklar hizasında enseye kadar aynı hat üzerinde büküp döndürerek burgular oluşturulabilir. Bu burgular ensede birleştirilip yine kendi etrafında döndürülerek yahut sarmal şekillerle ve gevşek bir yapıda tel tokalarla tutturularak romantik bir topuz elde edilebilir. 

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir