Kısa Saç Topuz Modelleri

Kısa saç topuz modelleri bayanlar için en vazgeçilmez ve kemikleşmiş modellerden biridir. Topuzun başlıbaşına, kadınların en sevdiği saç modellerinden birisi olduğu düşünüldüğünde hem yapımı kolay, hem kullanımı rahat, hem görünümü şık, hem de gündelik tabirle elin yüzün açılmasını sağlayan bu model daima iş yapıyor. Peki kısa saç topuz yapılır mı? Topuz, sadece uzun saçlı kadınların kullanabileceği bir model değil. Kısa saçlar için topuz modelleri de var. Evet belki kısa saçlarda, uzun saçlardaki gibi kendi ekseni etrafında dönen, burgulanan, hacimli ve dolgun topuzlar yapmak mümkün değil; ancak ensede birleşen saç demetleri, gevşek yahut sımsıkı bukleler, burgulu topuzlar, bükümlü topuzlar, gevşek ve dağınık topuzlar yapmak mümkün. Dağınık topuz saç modelleri de kısa saçlarda son derece elegant ve naif bir görsellik oluşturmaktadır. Gündelik topuzlardan, özel toplantı ve şık davetlere; gelin başı modellerinden, nikah töreni saçlarına kadar pek çok gündelik ve özel gün saç tuvaletinde imzası olan kısa saç topuz modelleri ile birbirinden değişik formu saçlara uygulamak mümkün. Nasıl kısa saça topuz yapılır, saçların hangi uzunlukta olması gerekir, topuz yapımından önce yapılması gereken başka işlemler var mı göz atmak iyi olabilir.

Kısa saç topuz modelleri bayan için en pratik modellerden birisi evet ama, kısa saçlara topuz yapmak kolay mı? Ense kısmından çıkan kısacık saçları, yahut katları zapt etmek kısa saçları toplarken çok da kolay değil, ama uygun modellerle son derece güzel topuzlar elde etmek hayal değil.

Her kadın girdiği ortamda fark edilmek ve beğeni toplamak ister.  Saçların da güzelliğin ve dış görünümün büyük bir kısmını oluşturduğu düşünüldüğünde, saçlara gösterilen ihtimamın önemi ortay çıkmış olur.

Kuaföre gidecek zaman yoksa bile, internette yer alan kısa saç topuz modelleri örnekleriyle son derece güzel ve başarılı topuzlar ortaya çıkarılabilir. Dağınık topuzlar, salaş topuzlar, yan topuzlar, örgü topuzlar, dolgulu topuzlar ve daha pek çok topuz modeli kısa saçlarda uygulanabilir.

 Kısa Saç Topuz Modelleri Ve Yapılışları

Kısa saçlarda en kolay ve rahat yapılacak topuz modelleri, çoklukla ensede konumlanan topuzlardır. Ense bölümündeki saçlar kısa olduğundan ve bu sebeple daha zor toplanacağından, ense topuzları kısa saçlar için daha idealdir.

Saçları ortadan ikiye ayırarak sımsıkı ve gergin bir şekilde ensede toplamak hem sade, hem de şık bir görüntü arz eder.

Hafif dalgalandırılmış saçları gevşek bir şekilde ensede tutturmak da başka bir topuz modelidir.

Dalgalı saçları topuz yapmak nispeten daha kolaydır; zira firketeleri saç bukleleri arasında gizlemek son derece kolaydır.

Örgü demetleri de kısa saç topuz modelleri içinde sayılabilir. Başın üst noktasından yahut şakaklardan örülerek bir araya getirilen tutamlar, gelişigüzel yahut nizami bir biçimde toplanıp topuz haline getirilebilir.

Topuzu ince taçlarla, saç bukleleri arasına yerleştirilen minik çiçekler ve incili tokalarla süsleyip zenginleştirmek de mümkündür

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir