Kısa Saça Maşa Modelleri

Saçlarınızı kısa kestirmişseniz ancak bir türlü şekil almasını sağlayamıyor, saçınızı toplayamadığınız veya topuz yapamadığınız için üzülüyorsanız böyle zamanlar imdadınıza tam olarak saç düzleştiricileri veya saç maşaları, kısa saç maşa modelleri ile yetişecektir.

Kısa saçlar daha tarz görünmenizi sağlayacak olsa da bazı saçların kendine has şekilleri yoktur. Her gün yataktan bambaşka bir saç olarak kalkar. Haliyle bu durum da sahibi rahatsız eder. Kısa saçların cazibesine dayanamayan, hacimli ve dalgalı saçlar isteyen bir kızın en büyük yardımcı saç maşasıdır.

Kısa Saça Maşa Modelleri

Kısa saça maşa ile şekil verme, uzun saça maşa ile şekil vermekten çok daha kolaydır ve çok daha az zamanınızı alır. Kısa saça maşa yapmak her sabah uyandığınızda beş dakikanızı bile almayacaktır. Bunun için maşa kullanmakta uzman olmanıza gerek yoktur. İyi bir maşa alırsanız bir tutamın beş saniyede bile kıvır kıvır olduğunu görebilirsiniz.

Kısa saça maşa yapma tekniklerinin uzun saça maşa yapma tekniklerinden bir farkı yoktur. Burada dikkat etmeniz gereken saçınızı maşaya sararken hangi yönde sardığınıza dikkat etmektir. Elbette diğer dikkat edilmesi gereken şey aldığınız tutamın kalınlığıdır.  Bunlar tamamen istediğiniz saç modeline göre değişecek şeylerdir.

Eğer doğal duran ve büyük dalgalar istiyorsanız kalın bir maşa ile saçlarınızı sarmalısınız. Eğer maşanız çok kalın değilse elinize aldığınız tutamları büyük alırsınız ve saçınızı maşada az tutarsınız. Bir süre kullandıktan maşanın pratikliği sizi şaşırtacaktır.

Kısa saça maşa modelleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. İsterseniz kıvırcık saçlar elde edebilir, isterseniz saçınızın az da olsa dalgalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Saçlarınızı maşaladıktan sonra saçınızın kısalığına göre üstten yarım topuz yapıp, saçınızın altını dalgalı bırakabilirsiniz veya örgü modelleri ile saçınıza taç yaparak kalanının dalgalar haline dökülmesini sağlayabilirsiniz.

Maşa ile çok özenli bir saf da yaratabilirsiniz, saçlarınızı iflah olmaz halinden kurtarıp günlük bir modele çevirebilirsiniz. Elde edebileceğiniz onlarca modül vardır, saçınızı maşaladıktan sonra yani saçınızı kullanabilir hale getirdikten sonra birbirinden pratik örgü modelleri ile birleştirebilir veya çeşitli saç aksesuarlarını da kullanarak günü kurtarabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir