Kısa Saçlar İçin Ense Topuzu Modeli

Kısa Saçlar İçin Ense Topuzu ModeliEnse topuzu, kısa saç topuz modelleri içinde hem klasik hem de modern esintiler taşıyan, çehreye dingin ve çekici bir hava katan modası asla geçmeyecek bir topuz sitilidir ve kısa saçlı kadınların da kurtarıcısıdır adeta. Kısa saçlarda bile harika duran ense topuzu en şık davetlerde bile feminen ve asil bir duruş sergilenmesine yardımcı olur. Dümdüz yahut hafif dalgalı şekilde hazırlanmış saçları ister gevşek ister sımsıkı şekilde ense hizasında toplayıp daha sonra saçı kendi etrafında döndürüp firkete veya siyah tel tokalarla tutturmak yeterli. Şık bir davette kullanılacaksa, topuzu incili veya taşlı minik tokalarla yapmak, topuzun üzerine incecik bir file sarmak ve buna benzer detaylarla sade olan ense topuzunu birkaç dakika içinde bambaşka bir noktaya taşımak da mümkün. Biraz el becerisi ve hayal gücü yeterli.

Ense Topuzu Saç Modelleri

Şöyle en sadesinden toplanmış, mübalağasız ve yalın ama tam da bu yüzden son derece çarpıcı ve alabildiğine göz dolduran bir ense topuzu her ortamda rahatlıkla kullanılabilir ve her mekana uyum sağlar. Salaş da olsa, resmi de olsa ense topuzu bir ağırbaşlılık kadar, dingin ve uysal bir hava da barındırır bünyesinde ve yüze masumane bir ifade ekler. Ense topuzu için illa ki saçların çok uzun olmasına da lüzum yoktur, filketelerin ve siyah tokaların ustaca kullanılması ile kısa saçlar için topuz modelleri oluşturulabilir.

Düğümlü topuz modelleri, örgülü ense topuzu modelleri, dağınık ense topuzu modelleri, gelişigüzel kıvrılıp dağınıkça yapılmış ense topuzu modelleri ve uğraştıkça, yeni denemeler yaptıkça başka başka yollara sapan, o yollarda kendine yeni yorumlar bulan ense topuzu kısa saçlar için bulunmaz bir nimettir. Çabucak toplanıp, becerikli aşamalarla nefis sonuçlar elde edilebilecek bir model olan kısa saçlar için ense topu modeli çok fazla dikkat istemeyen, el yordamıyla bile şık dokunuşlar oluşturulabilen kalifiye bir tarzdır.

İster öncesinde biraz maşalayıp hareket kazandırın,  ister duştan hemen sonra hafifçe jöleleyerek kurutun ve elde ettiğiniz doğal dalgaları karmaşık şekilde kıvırıp bükerek hatları belli belirsiz naturel ense topuzları elde edin.

Sonuç her şekliyle iyi olacaktır. Bir kaç deneme yanılma ve sonrası nefis ense topuzu modelleri…      

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir