Kısa Saçlar İçin Yarım Topuz Modeli

Kısa saçlar için yarım topuz modeli kısa saçlı kadınların hem kolay hem de şık bir seçenek aradıklarında kullanabilecekleri bir model olmasının yanında, dış görünüme şık ve stil sahibi bir görünüm de kazandırır. Özelikle son bir yıl içinde tüm dünyada pek çok kadın tarafından el üstünde tutulan ve yaygınlaşmaya başlayan yarım topuz,Kısa Saçlar İçin Yarım Topuz Modeli özellikle hafif dalgalı ve röfle, balyaj, ombre gibi renkler taşıyan saçlarda daha da gösterişli durmaktadır. Kısa saç topuz modelleri içinde hem kolayca uygulanan hem de tarz sahibi bir görünüm sağlayan yarım topuzu yapmak için başın üst bölümündeki saçları gevşekçe toplayarak tutturmak yeterli. Düz saçlardan ziyade dalgalı saçlarda daha cool ve özgür bir imaj sağlayan yarım topuz modelini bu şekilde uygulamak için saçlar bir maşa yardımıyla iri dalgalar halinde buklelendirildikten sonra toplanabilir. Lastik bir toka yardımıyla veya firkete kullanarak tutturulan saçlar, istenirse alna ve şakaklara ince tutamlar halinde düşürülecek saçlarla da daha doğal bir şekle sokulabilir.

Yarım topuz modası şunun şurasında yeni yeni gündeme gelmiş ve saçlarda hayat bulmaya başlamış bir model olsa da büyük bir hızla tüm dünyada yayılıyor ve kendine müdavim topluyor. Son derece pratik bir model olan yarım topuz kısa saçlarda da rahatlıkla kullanılabilen spor ve modern bir tarzın uzantısı.

Çok fazla çaba harcamaya gerek duyulmadan sadece bir lastik tokayla vücuda getirilen yarım topuz, özellikle röfle, gölge ve ombreli saçlarda daha da güzel ve göz alıcı duruyor.

Kıvırcık saçlı kadınlarda da son derece iyi duran yarım topuz saç modeli sadece bir kaç adımda kendini buluyor ve kullanıma hazır hale geliyor. Üstelik dağılma, bozulma gibi bir sorun da yok zira bu model daha çok salaş ve dağınık kullanılan özgür bir model.

Kısa Saçlar İçin Yarım Topuz Modeli Yapılışı

Kısa saçlar için yarım topuz modelini elde etmek için saçlarınızın doğal dalgasında olması yeterli. Yarım topuz modeli düz saçlara da uygulansa da, hafif dalgalı saçlarda kendini daha iyi ifade ettiği bir gerçek. Örgülerle de hareketlendirilebilen yarım topuz modeli, üzerinde pek çaba harcanmamış görüntüsüyle de oldukça cool bir hava estiriyor.

Kısa saç topuz modeli yapmak istediğinizde yarım topuz saç modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir