Kıvanç Tatlıtuğ Kısa Saç Modeli

Kıvanç Tatlıtuğ ekranların en çekici ve yakışıklı erkek yüzlerinden birisi. Bu çekicilikte fiziki yapısı, rol yeteneği ve sempatikliği kadar giyim tarzı ve saç stilleri de etkili oluyor. Dizilerde canlandırdığı karakterlerin saç stillerini kısa sürede moda haline getiren Kıvanç Tatlıtuğ erkek saç modasını belirleyen isimlerin de başında geliyor diyebiliriz.

Yakışıklı oyuncu yer aldığı her projede farklı bir saç modeli ile öne çıkıyor ve sadece Türkiye’de değil, dünyada, özellikle de Arap ülkelerinde en çok taklit edilen ve özellikle de saç stilleriyle örnek alınan ünlüler arasında yer alıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ Kısa Saç ModeliKıvanç Tatlıtuğ’un en sık kullandığı model, alın yapısı geniş ve uzun yüzlü erkeklerde son derece gösterişli duruyor. Hafif dalgalı bir form verilmiş saçların ön tarafları yanlara ve arkaya doğru çapraz şekilde kesilerek taranıyor.

İlk olarak Gümüş isimli dizide geniş bir seyirci kitlesi önüne çıkan ve dikkat çekmeye başlayan Kıvanç Tatlıtuğ, geriye doğru taranmış jöleli saçlarıyla bir stilin öncülüğünü yapmıştı. Kıvanç Tatlıtuğ kısa saçı da uzun saçı da başarıyla taşıyabilen bir oyuncu ve hemen hemen her saç stili onda çok hoş duruyor.

Aşk-ı Memnu dizisinde Behlül karakterine hayat veren Kıvanç Tatlıtuğ uzun saçı da başarıyla taşıyabildiğini bu dizide kanıtlamıştı. Oradaki saç stiliyle de hayli gündemde kalmış ve adeta bir rüzgar yaratmıştı. Dizide bir dönem hafif dalgalı ve geriye doğru taranmış saçlarıyla,  bir dönem de uzayan saçlarıyla gündeme oturan Kıvanç Tatlıtuğ, oynadığı popüler dizilerin vasıtasıyla kendi yaş grubundaki pek çok erkeği bu saç stilleri ile peşinden sürükledi diyebiliriz.

Kuzey ve Güney dizisiyle biraz daha fit ve kaslı bir görünüme bürünen sarışın aktör, bu dizide daha da kısa kesilmiş saçlarıyla daha asi ve çevik bir ifade yakaladı ve bu saç kesiminin de  çıtasını yükseltti. Kısacık kesilerek öne doğru taranmış saçlarıyla da ayrı bir hava yakalayan Kıvanç Tatlıtuğ’un fiziğine benzer fizikte olanlar için bu saç modeli de oldukça popüler hale geldi ve Kuzey saç modeli olarak anıldı. Behlül karakterindeki daha cool saç stili, Kuzey karakterinde yerini daha asi, sert ve  mahallenin agresif çocuğu ifadesine terk etti  ve bu model de çok sevildi.

Kurt Seyit ve Şura’da ise hafif uzayarak hacim kazanmış  ve yana doğru ayrılarak taranmış saçlarıyla daha oturaklı veKıvanç Tatlıtuğ Kısa Saç Modelleri klas bir çizgi yakalayan Tatlıtuğ’un bu saç modeli de 35 yaş ve sonrası için neredeyse kült kabul edilecek klasik, vazgeçilmez ve eli yüzü düzgün saç stilini yeniden gündeme taşıdı.

Özetle Kıvanç Tatlıtuğ’un taşıdığı hemem hemen her saç stili sevilerek ve çok beğenilerek takip ve taklit edildi, örnek alındı.

Kemikli bir yüz ve düzgün bir kafa yapısına sahip erkeklerin başarıyla taşıyabileceği bu modeller hız kesmeden yol almaya da devam ediyorlar.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir