Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Kıvırcık kısa saç modelleri güncelliğini asla kaybetmeyecek modellerin arasındadır ve yüze son derece doğal, genç, enerji dolu bir ifade verir. Ancak kıvırcık saçlara sahip kadınlar genelde saçlarından şikayet ederler. Kabaran, elektriklenen, uzadığı çok belli olmayan

Kıvırcık Kısa Saç Modellerikıvırcık saçlar doğru bir kesim ile son derece trendy ve cazip bir hale gelebilir. Üstelik kısa kıvırcık saçların, uzun kıvırcık saçlara göre bakımı ve şekillendirmesi de daha kolay olabilir.

Özgür, delişmen ve çılgın bir havası da olan kıvırcık kısa saç modelleri bob kesimle, küt kesimle ve daha kısa kesimlerle de rahatlıkla kullanılabilir. Hem gür saçlarda hem de seyrek ve cansız saçlarda olabildiğinde hoş duran bu modelde saç rengi değiştikçe daha farklı ışıltılar ve hareketler de yakalamak mümkün.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri Nasıl Yapılır

Küt şekilde kesilmiş kıvırcık kısa saçlar iki yandan iki kalınca tutam şeklinde alınarak bir siyah toka yardımıyla sabitlenebilir.

Saçların bir tarafını şık taraklar veya tokalar yardımıyla toplamak, diğer tarafı ise özgür bukleler şeklinde doğal haliyle bırakmak da farklı bir alternatif olabilir.

Kıvırcık kısa saç modelleri kadın yüzüne son derece yakışan modeller olmakla birlikte, şekil vermesi de oldukça kolay ve kullanışlı modellerdir aynı zamanda. Bir çok farklı modeli kaldıran ve iyi taşıyabilen kıvırcık saçlar, yıka ve çık mantığına da son derece uygun yapılarıyla vakitten kazandırırlar.

Örgü de kıvırcık kısa saç modelleri arasında kendine yer bulan ve kıvırcık saçlarla çok iyi bütünleşen bir stil oluşturmaya yardımcı olur. Saçların önünden ayrılan bir tutam, örülerek başın üzerinden geçirilip diğer tarafta sabitlenebilir. Oluşan bu örgü taç ile tüm günün keyfini hem şık hem de pratik biçimde çıkarmak mümkün.

İki yandan başlayarak örülen saçlar, ense kısmında topuz şeklinde toplanan saçların üzerine aplike edilerek, nostaljik ama modası her dem taze kalan bir model oluşturulabilir. Öyle ki bu saç ciddi bir toplantı da rahatlıkla kullanılabilir, ofis içerisinde de, piknikte de tüm güne eşlik edebilir. Hem alabildiğine tarz, hem de son derece doğal ve samimi bir model.

Arkaya doğru taranan saçlar yukarıdan aşağıya kadar iki veya üç adet minik topuz halinde toplanabilir. Kıvırcık saçların doğasına uygun son derece rahat ve hoş bir modeldir.

Başın etrafına geçirilecek lastik bir saç bandının etrafına tutam tutam ve dikkatlice sarılacak saçlar, ense kısmında içeriye doğru sarılmış nefis bir stil yaratabilir. Hem oldukça klasik ama bir o kadar da her zamana ve çağa uyabilecek kadar modern ve hoş bir görüntüsü olan bu toplama stili  kıvırcık kısa saç modelleri içinde belki de en kullanışlı olanı..

Kıvırcık kısa saç modelleri bayan kategorisinde belki de en fazla çeşidi ve alternatif modeli olan, hızlı, kolay ve pratikçe yapılıveren, çocuksu ve dişi kıvrımları aynı anda bünyesinde muhafaza edebilen mutluluk verici modellerdir.

Kıvırcık saçların modası hiç geçmeyen ve her daim ilgi gören bir özelliği olduğu da unutulmamalı. Hem gündelik kıyafetlerle, hem de abiye kıyafetlerle son derece hoş gözüken kıvırcık saç modelleri ile her daim hoş ve çekici görünmek mümkün.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir