Kolay Kısa Saç Modelleri

Her kız bilir ki, sabahları kızların saçları mükemmel görünmez. Bir yere yetişeceğiniz zaman sizi kurtarabilecek birkaç saç modeli ile mükemmelliği yakalayabilmek sizin elinizde olan bir şeydir. Saçı şekle sokacak modeller türetebilmek kısa saçlı kadınlara zor gelebilir.

Ancak asıl şanslı olan kısa saçlı kadınlardır. Kısa saç, uzun saça göre çok daha kısa zamanda şekle sokulabilir.

Kısa saçlar için kolay saç modellerinin en basitlerinde düzeleştirici ve maşa kullanılırlar. Kısa bir saçı şekle sokmak beş dakikanızı ancak alır. Eğer bir düzleştiriciniz olursa dağınık görünen yerleri hatta saçınızın tamamını düzleştirmeniz yalnızca beş dakikanızı alır. Böylelikle rahatlıkla dışarı çıkabilir hale gelirsiniz.

Günlük hayatta maşa kadınları korkutabilir. Günlük bir saç modeli elde etmek isterken bir anda düğüne gidebilecekler bir saç modeli elde edebilirler. Çok dağınık görünen saçlarınızı, maşayı saçınızda çok kısa tutarak şekillendirebilirsiniz. Kalıp kalıp saçlar yerine dağınık dalgalar elde etmeniz günlük saçlar elde etmeniz demektir. Bunun için maşa yaptıktan sonra parmaklarınız ile saçlarınızı açabilirsiniz.

Kısa Saçlar İçin Kolay Modeller

Kısa saçlar için kolay saç modelleri ve yapılışlarını öğrenmek istiyorsanız mutlaka birkaç örgü çeşidi öğrenmelisiniz. Günü kurtarabileceğiniz kolay ve kullanışlı pek çok saç modeli örgülü modellerdir. Kısa saçlı pek çok kadın saçının örülemeyeceğini düşünebilir.

Ancak modelleri incelerse kendisine yakışabilecek ve uyabilecek bir modeli kesinlikle bulabilir. Kısa saçta en çok rağbet gören örgü modeli taç şeklindeki örgü modelleridir. Saçın önünün örüldüğü ve hacim kazandırıldığı bu modeli yapmak en fazla beş dakikanızı alacaktır.

Kolay Örgü Saç Modelleri

Kısa kolay örgü saç modellerinin en kolaylarından biri saçın iki yanından örüldüğü saç modelleridir. Bu saç modelinden saç ortadan ikiye ayrılır. Eşit kalınlıkla iki normal örgü örülerek arkada birleştirilir. Herkesin kullanabileceği bu modeli bilmek, havanızı bir anda değiştirebilme fırsatını size sunacaktır. Aynı model normal örgü değil de Hollanda örgüsü ile de yapılabilir. Bu şekilde yapılan örgü de oldukça rağbet görür. Bunun nedeni gevşetildikten sonra saçın iyice hacim kazanmasıdır. Bu da saçlarınızın oldukça havalı görünmesini sağlayan şeydir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir