Miranda Kerr Kısa Saç Modeli

Miranda Kerr uzun yıllar oldukça uzun olarak tercih ettiği saçlarını öyle bir kestirdi ki gören herkes çok iyi olmuş demekten kendini alamadı.

Sade, basit ama bir o kadar şık duran Miranda Kerr kısa saç modeli kısa zamanda dünya kadınlarının yeni favorisi oldu. Uzun yıllar Victoria Secret mankeni olan Miranda Kerr kısa saç modeli ile daha bir güzelleşti.

Mankenliğin yanı sıra güzellik ürünleri uzmanı olan Miranda Kerr’in saç ve cilt bakımı için bir de kitabı bulunuyor. Kitapta birçok öneri ve reçete mevcut. Aslen Avustralyalı olan manken halen Amerika’da yaşıyor.

Miranda Kerr kısa saç modeli şu şekilde elde edilebiliyor: Saçlar tüm açılardan omuzlara 3 cm. kalacak şekilde aynı boyda kesiliyor. Saçlar mümkün olduğunca düz olmalı. Saçları dalgalı olanlar bu saçı düz fön çektirerek kullanabilir. Bu model daha çok ince telli ve çok düz saçları olanların rahatlıkla günlük hayatlarında kullanabilecekleri bir tarz.

Kesim şekli itibariyle başka bir aksesuara gerek kalmadan saçlar kendi havasıyla bir güzellik oluşuyor. Saçlar omuzlara değmediği için özgürce savruluyor. Ön taraflara saçtan bir ton açık gölgeler attırılırsa ve saç uçları daha açık tonda tutulursa bu doğal salınım çok daha fazla açığa çıkıyor. Bu model iş kadını için de çok uygun.

Düz saçlı bayanlar için yıka ve çık modeli olarak Miranda Kerr kısa saçları önerilebilir. Kısa saç zaten kullanım açısından uzun saça göre çok daha avantajlı ama bu model simetrik kesimiyle tam iş hayatına göre. Çünkü ağırbaşlı, düzgün, iç açıcı ve alımlı duruyor.

Modelin bir diğer özelliği de hiç kakülü olmaması. Miranda gibi üçgen biçimli yüzlere en uygun saç kesimi olarak bu model kesinlikle tavsiye edilmeli.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir