Modern Kısa Saç Modelleri

Uzun saç kullananların daha çok saç modeli kullanabildiği söylense de son yıllarsa kısa saç bir çığır açmış, birbirinden farklı modellerle pek çok insanı saçlarını kesmesi için teşvik etmektedir. Modern kısa saç kesim modelleri, uzun saçlardan sıkılmış her insanın kendine bir model bulabileceği kadar şekillenmiştir.

Kısa saç modelleri, uzun saç modellerine göre kişiye ayrı bir hava katan ve kişinin kişiselleştirebilip imza haline getirebileceği saç modelleridir. Özellikle son zamanlarda itibarını arttıran pek çok kısa saç modeli, modern kısa saç modeli olarak geçmektedir. Modern kısa saç modelleri pek çok ünlü ismi, hatta gören pek çok insanı kullanmaya teşvik edecek güzelliktedir.

En modern kısa saç modelleri, kişinin daha özgüvenli durmasını sağlayan ve dikkat çeken modellerdir. Aşağıda son zamanlarda iyice öne çıkan saç modelleri yer almıştır.

Bu saç modelleri daha zahmetsiz daha kadınsı görünebilmenin mümkün olduğunu göstermiş ve kadınların uzun saçlı olması gibi bir algıyı da sonuna kadar yıkmaya çalışmaktadır.

Modern Kısa Saç Modelleri

  • Romantik Bob: En popüler olan kısa saç modeli hiç şüphesiz ki Bob modelidir. Bu model ortaya çıkışı ile birlikte pek çok insanı ve pek çok ünlüyü bu yola itmiştir. Bu saç modelinde küt saç kesimi ön plandadır ve dalgalı olarak kullanılması romantik ismini alır.

  • Gerçek Küt: Taşıması zor ancak taşıyabilen her kadında farklı bir tarzda duruyor, saç modeli.

  • Asker Tıraşı: Özellikle son zamanlarda etrafınızda bile görebileceğiniz bu saç kesimi oldukça ön plandadır. Şüphesiz ki cesaret isteyen bu saç modeli, bazı yüz tiplerine çok yakışmakta ve onları gören herkesi bu saç kesimini kullanmaya itmektedir.

  • Pixie Saç Kesimi: Son zamanların en trend saç kesimlerinden biri olan bu saç kesimi, cesaret edilmesi zor ancak kullanan insanlardaki mükemmelliği ile saçınızı kestirmeye sizi itecek bir modeldir. Saçınızı kullanabileceğiniz en kısa modellerden biri olan bu modelde katlı saç kesimi saça hem hacim hem de asilik vererek bambaşka bir saç özelliği ortaya koymuştur.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir