Pixie Saç Kesim Modelleri

Kısa saç kesim modellerine damgasını vurmuş olan pixie saç kesim modelleri, kısa saçla kadınsılığın mümkün olduğunu ispat ediyor. Modern saç kesim modellerinin en iddialı saç kesim modellerinden biri olan pixie saç kesimi, özellikle boyun yapısı çok güzel insanlarda parlamaktadır.

Çok kısa bir şekilde kesilen bu saçlar, boynu ve yüz hatlarını ortada bıraktığı için tercih edilmeden önce kimlere çok yakıştığına, bu saç kesimini kullanan insanlarda hangi yüz hatlarının ortaya çıktığına dikkat edilmelidir. Pixie saç kesim modelleri kime yakışır ile ilgili sorular yazının devamında cevaplanacaktır. Pixie saç, nasıl bu kadar iddialı görünür ve bu kadar trend haline gelmiştir?

Pixie Saç Kesim Modelleri

Pixie saç kesim modelleri, kemikli yüzlerde asi bir tavrı ortaya çıkaran bir saç modelidir. Saç modelinin bu kadar trend olmasının sebebi bakımı kolay, havalı saçlar yaratılabilmiş olmasındandır. Bu saç kesiminin belirgin özelliği saçları dağınık bırakmak ve katlı kesimin her saç telinde belli olabilmesine izin vermektir.

Bu saç kesiminde dikkat edilmesi gereken saç modelinin iyi seçilmesidir. Yüz hatlarından, saç rengine, saçın ince veya kalınlığına dikkat edilerek ortaya çıkacak olan bir modelin kötü bir sonuç vermesi beklenemez.

Pixie saç kesimi kendini hemen belli edecek yani dikkat çekecek bir modeldir. Böyle bir saçı taşıyabilmek hatta saçı bu kadar kısa kestirebilmek cesaret ister çünkü saçın en azından kulak hizasına gelmesi bile uzun zaman alacaktır. Saçınızı bu şekilde kestirecekseniz bu riski almadan önce bu saç kesiminin hangi yüz tiplerine yakıştığı iyi araştırılmalıdır.

Eğer yüz şekliniz oval ise bu saç kesiminin en çok size yakışabileceğini bilmelisiniz. Saçı yüzün en üst kısmında toplayan bu saç modeli yüzü daha uzun gösterecektir.

Yüzünüzü tamamen ortada bırakacaktır. Eğer uzun bir yüzünüz varsa kahlüllü bir pixie saç kesim modeli tercih ederseniz, yüzünüzün aşırı uzun görünmesine engel olabilirsiniz.

Yüz hatlarını net bir şekilde ortaya çıkaran saç modeli tercih edilecek ise yüz hatlarını kemikli bir hale getirebilecek kontür makyajları tercih edilebilir.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir