Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri

Yuvarlak yüze kısa saç modelleri uygulandığında, saç modelinin hakkını vermiyor mu sizce de? Kısa saçları beki de en iyi taşıyan yüz tiplerinden birisi de yuvarlak yüzlerdir. Kısa saç modelleri yuvarlak yüzlü kadınlarda son derece iyi durur. 2016 kısa saç modelleri kadın kategorisinde üst sıralarda yer alan kısa saç kesimleri, yuvarlak yüzlü kadınlarda daha tarz bir görünüm sunar. Kısa saç modellerinin yuvarlak yüzlü kadınlarında daha iyi durmasının sebebi boyun kısmını daha uzunmuş şeklinde göstermesidir.

Yuvarlak yüze kısa saç modelleri bayan kategorisinde en sevilen ve çok tercih edilen modellerdendir. Kısa saç hiç modası geçmeyecek bir kesim tarzı olduğu gibi, yuvarlak yüzlü kadınlara da son derece yakışan bir kesim şeklidir aynı amanda.

Yuvarlak Yüze Yakışan Saç Modelleri

Çoğu kadının yuvarlak yüz tipine sahip olduğu düşünüldüğünde, eğer kısa bir kesim isteniyorsa yüz hatlarını kapatacak türde bir kesim olmasın dikkat edilmeli zira yuvarlak yüzlü kişiler bedenen ideal kilolarında olsalar bile Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleriyüz yapılarından dolayı kilolu gözükebilirler. Saç modeli ve makyaj tercihleri ile bunu önüne geçilebilir. Yuvarlak yüzlere giden saç modelleri hayli fazladır ve yüzle uyumlu bir kesim yapıldığında yuvarlak hatlı yüzün daha ince gözükmesi sağlanabilir.

Yuvarlak yüze kısa saç modelleri de uzun saç modelleri de yakışır. Yuvarlak yüzlü kimselerde eğer saçlar kısa kesilecekse daha çok katlı kesim tercih edilmelidir ki dikkat saçlara çekilebilsin. Dümdüz kesilen saçlarda yüz hatlarının daha fazla ortaya çıkma ihtimali vardır. Son zamanlarda çok revaçta olan ombre boyama ile ışıltılı ve albenili bir görünüm elde edilebilir.

Yuvarlak yüz hatlarını yumuşatmak için uygulanacak kesimlerden birisi de katlı kesimlerdir. Katlı kesimlerde saçların bir miktar hacimlendirilmesi, daha dolgun gösterilmesi ve verilen yükseklik sayesinde yüzün daha uzun gözükmesi sağlanabilir. Dünyaca ünlü şarkıcı Adele’nin yuvarlak yüz hatlarına uyumlu olarak şekil verdirdiği kabarık ve dışa doğru kıvrım verilmiş saçları buna örnek olarak gösterilebilir. Hacimli ve küt kesilmiş bu saç stili yuvarlak yüzlü kadınla için en ideal seçimlerden  biri olarak gösterilebilir.

Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahip olmanın yanında alnınız yüksek ve genişse kahküllü kesimlerle de yuvarlak yüz hatlarını ince göstermeniz mümkün. Ayrıca asimetrik kesimli bob ve lob modeller de yuvarlak yüzlüler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Benzer Yazılar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir